חדשות רמת גן-גבעתיים

כלבי הרחוב קיבלו ויזה לארה"ב

חדשות רמת גן-גבעתיים25 ביולי 2019    דקה אחת
0

שלושה כלבים נטושים, ששהו בכלביית השירותים הווטרינריים, הוטסו ביום ראשון לאמריקה • "כלבים כנעניים מבוקשים לאימוץ בארה"ב, אולי מתוך חיבור לתנ"ך ולהיסטוריה", מסביר מנהל השירותים הווטרינריים דן

כלבי הרחוב קיבלו ויזה לארה"ב
בדרך לאימוץ בארה"ב. "יזכו לבית חם" ׀ צילום: שירותים וטרינריים גוש דן

שלושה כלבים נטושים, ששהו בכלבייה בשירותים הווטרינריים דן שבצומת מסובים, זכו ב"וויזה" לארה"ב. ביום ראשון הם הוטסו כחלק מקבוצה של 20 כלבים לארה"ב, שם הם יאומצו. מנהל השירותים הווטרינריים דן, ד"ר משה רפלוביץ, סיפר כי המבצע מתקיים בשיתוף עמותות לאימוץ כלבים, והמימון לטיסות הגיע מתרומות. לדבריו, הכלבים המאומצים הם בני 3-2, והמייחד אותם הוא היותם כלבים כנעניים.
לדברי ד"ר רפלוביץ, "מדובר בכלבים מעורבים מסוגים שונים הנפוצים בארץ ובמזרח התיכון. הכלבים המאופיינים ככנעניים מבוקשים לאימוץ בארה"ב, אולי מתוך חיבור לתנ"ך ולהיסטוריה של האזור". הכלבים, שנבחרו בקפידה, עברו סדנת אילוף בפנסיון אילוף במושב עדנים ליד הוד השרון, ולאחר שסיימו את הסדנה בהצלחה – הוטסו לארה"ב.
"מאוד מרגש שכלבים שהיו נטושים יזכו לבית חם", ציין ד"ר רפלוביץ. במקביל, הוא מציין שמדי שנה, בתקופת חופשת הקיץ, גוברת התופעה של נטישת כלבים. "רואים יותר נטישות בתקופת הקיץ", הוא אומר.
עם זאת, לנוכח השבב שכל כלב מחויב לשאת – ניתן כיום לאתר את הבעלים. "אנחנו מאתרים את הבעלים, והקנסות נעים בין מאות לאלפי שקלים, ואם מישהו חוזר ונוטש כלב, גם יוגש נגדו כתב אישום", מזהיר ד"ר רפלוביץ. "החשש מקנסות ומכתבי אישום גרם לירידה מתמשכת בנטישות הכלבים. אנחנו נגיע לכל אחד".
לדבריו, יורחבו מבצעי אימוץ כלבים בכלבייה של השירותים הווטריניים בצומת מסובים.
"בנוסף לימי האימוץ, אנו פועלים בשיתוף עם עמותות לאימוץ מדי יום. חשוב מאוד למצוא לכלבים בית חם ואוהב. רואים היום יותר מודעות ציבורית לצורך לאמץ כלבים, ויותר אנשים שרוצים לאמץ כלב".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קול ששון וקול שמחה: מתחתנים בצל הקורונה

עונת האירועים העירונית בזמן משבר הקורונה נמשכת. בתמיכה עירונית מקיפה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נערכה היום חתונתם של גרשון ונטע...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בינואר 2021    דקה אחת
0

רמת גן מובילה במדדי חופש המידע

דוח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים קובע: רמת-גן מובילה במדדים של חופש המידע עם כ-90% בקשות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה