חדשות רמת גן-גבעתיים

מהפכת הגיל הרך בגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים25 ביולי 2019    דקה אחת
0

במסגרת המהפכה, תפקח העירייה על פעוטונים וגנים פרטיים בעיר ותקיים השתלמויות למפעילי הגנים וצוותיהם • גנים שישתתפו בתכנית החדשה יירשמו במאגר עירוני, והרשימה תפורסם לציבור ההורים

מהפכת הגיל הרך בגבעתיים
קוניק ובעלי הגנים הפרטיים. "יצאנו לדרך חדשה" ׀ צילום: דוברות העירייה

בעקבות ריבוי מקרי האלימות בפעוטונים, שזכו לאחרונה להד תקשורתי נרחב, הודיעה עיריית גבעתיים כי תפקח על פעוטונים וגנים פרטיים בעיר. כך סוכם בפגישה שהתקיימה בין ראש העירייה רן קוניק ובכירים נוספים בעירייה לבין מפעילי פעוטונים וגנים.
בתום הפגישה, הוחלט על מינוי צוות עבודה משותף, שיכלול את אנשי מִנהל החינוך בעירייה ונציגות של הגנים, שיקיימו ביניהם שיתוף פעולה לאורך כל ימות השנה. עוד סוכם כי תמונה פונקציה עירונית חדשה שתהיה אחראית על כל נושאי התיאום והבקרה השוטפים בגנים הפרטיים מטעם העירייה, במתכונת דומה לפעילות הממונה העירוני על הצהרונים בעיר. במקביל, תקיים העירייה ימי עיון והשתלמויות שוטפות למפעילי הגנים וצוותיהם בנושאים פדגוגיים ובטיחותיים ובמתן עזרה ראשונה.
יצוין כי על פי החוק, האחריות על הפיקוח היא בידי המדינה, אבל בהסדר החדש, פעוטונים וגנים פרטיים שיסכימו לשיתוף הפעולה עם העירייה יזכו לאמון ציבור ההורים, על רקע המקרים הקשים של ההתעללויות שנחשפו לאחרונה בארץ. זאת כיוון שכל מפעיל פרטי שישתתף בתכנית החדשה יהיה רשום במאגר עירוני, והרשימה תפורסם לציבור ההורים.
"אני רוצה להודות למפעילים הנהדרים שעובדים בגבעתיים. יצאנו לדרך חדשה, עם המון רצון, עם הכרת הצרכים והדרישות של ההורים ועם הבנה, שהעירייה תהיה החל מעתה חלק ממערך הבקרה והתיאום של גנים אלה וגופים פרטיים הכפופים למשרד הכלכלה", ציין קוניק.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה