חדשות רמת גן-גבעתיים

שאמה הכהן: "פשעי

חדשות רמת גן-גבעתיים25 ביולי 2019    3 דקות
0

ראש העירייה אמר את הדברים לאחר השחתת ספסל בעיר שנצבע בצבעי הגאווה ולידו רוססה הכתובת "כרמל שבת" • במקביל, גוברת הדריכות לקראת הפעלת התחבורה הציבורית בשבת ברמת גן בשבוע הבא

שאמה הכהן: "פשעי
כתובת הגרפיטי והספסל שהושחת. הספסל ייצבע שוב בצבעי דגל הלהט"ב ׀ צילום: דוברות העירייה

גוברת הדריכות לקראת הפעלת התחבורה הציבורית בשבת ברמת גן החל מהשבת הבאה (2 באוגוסט). זאת, לאחר שבסוף השבוע שעבר רוססה כתובת גרפיטי "כרמל שבת" בשכונת מרום נווה, ליד ספסל שנצבע בצבעי הגאווה לרגל שבוע הגאווה. על רקע ההסלמה, יצא ממלא מקום הרב הראשי לרמת גן אהרן כ"ץ בפנייה לציבור הדתי בעיר לשמור על תרבות הוויכוח.
בעירייה ציינו שיום לפני הסרת הצבע הושחת הספסל, ובתגובה הוחלט לצבוע אותו מחדש לשלושה חודשים נוספים. "פשע השנאה החדש לא ירפה את ידינו ולא יפחיד אותנו מלהיות עיר סובלנית, שאוהבת ומכבדת את כולם. לא משנה את מי הם אוהבים ובמי ובמה הם מאמינים, שהרי כולנו בני אדם שווים, שגדלו על 'ואהבת לרעך כמוך' ועל 'דרך ארץ קדמה לתורה'", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "בריונות ואלימות אינן דרך ארץ ולא יהיו דרכינו. הספסל ייצבע שוב, וספסל נוסף יוצב בקרוב באזור, ותקופת הצבתם תוארך ברבעון נוסף".
בתוך כך, בעקבות ריסוס כתובת נאצה על קיר הכניסה לבניין שבו מתגורר ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני, הוחלט להצמיד לו אבטחה. אילני הגיש תלונה במשטרה לאחר ריסוס הכתובת, ובמשטרה הוחלט להגדיר אותו כ"אישיות מאוימת". הרחוב שבו מתגורר אילני רושת במצלמות אבטחה, ומאבטח הוצמד אליו לכל שעות היממה.
במכתב ששלח אילני בסוף השבוע לרבני הקהילות, גבאי בתי הכנסת והמתפללים, הוא התריע: "בימים האחרונים גלש הוויכוח על ידי מעטים למקומות לא ראויים ומסוכנים. קריאה בשמות גנאי לא ראויה בהחלט. כתיבת דברי גינוי והפחדה בסמוך לבתי נבחרי הציבור וסכנה לאלימות מכל סוג, לא יכולים בשום פנים ואופן להיות צורה של ויכוח ציבורי בעיר שלנו", הוא ציין.
"אנחנו רוצים לנהל ויכוח לגופו של עניין", הוסיף, "אני פונה אליכם יקיריי, לשמור בכל מקרה על צורה מכבדת ומכובדת של אי-ההסכמות הקיימות".
ממלא מקום הרב הראשי לרמת גן אהרן כ"ץ ציין באיגרת לרבני הקהילות, גבאי בתי הכנסת וציבור המתפללים: "עירנו האהובה רמת גן נפלה בשבועות האחרונים למחלוקת הנוגעת לקדושת השבת, היום המקודש מכל הימים, שאותו בחר צור עולמים".
"אכן יש לנו ויכוח נוקב, כשאנו טוענים שגם בעיר מעורבת-קהילות כמו רמת גן, צריך להיזהר בשמירת הסטטוס קוו, ולא להשתמש בכספי המסים של כל תושבי העיר למטרות שיש בהן חילול שבת מובהק", ציין הרב. "אנו מנהלים ויכוח זה בעקשנות ובהקפדה על כבודם של הצדדים ועל ההכרה שכל צד בא לעניין בידיים נקיות ובהכרת טענות הצד השני".
הרב כ"ץ גם הוסיף: "כמי שאחראי כיום על מלוא שירותי הדת העיקריים – רישום נישואין כדת משה וישראל, כשרות בתי האוכל ויצירת המזון, עירוב העיר ומקוואותיה ועוד, אני מבקש על עזרתכם החשובה על מנת שנוכל להמשיך את מסורת שיתוף הפעולה עם כל גורמי הנהלת העיר וכל הקהילות בעיר, על מנת להמשיך לקיים עיר נפלאה, שוחרת שלום, אהבה, אחווה ורעות", סיכם את פנייתו.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מינוי משפטי חדש

ברכות לעו"ד סהר פינטו שנכנס לתפקידו כיועץ המשפטי בעיריית רמת-גן ומנהל השירות המשפטי בעירייה. האגף המשפטי בעירייה אחראי על מתן שירותים...

חדשות רמת גן-גבעתיים15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה