חדשות רמת גן-גבעתיים

לעצור את הגרוש

חדשות רמת גן-גבעתיים24 ביולי 2019    2 דקות
0

מועצת העיר רמת גן בקריאה למשרד הפנים לעצור את גרוש

לעצור את הגרוש
המכתב שהפנה מ"מ ראש העירייה ליאני לשר הפנים

מועצת העיר רמת-גן אישרה פה אחד את הצעת ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן לקרוא לשר הפנים אריה דרעי לעצור את הגירוש של קתרין אסטה.

בימים אלו עומדת קתרין אסטה, להיות מגורשת מהארץ יחד עם משפחתה; האם ג'רלדין ואחיה. קתרין ילידת הארץ מתחנכת בגן ילדים ברמת גן, אחיה קיאן לומד בבית הספר "הלל" ברמת גן ועולה לכיתה ה'.

כרמל שאמה ראש עיריית רמת-גן: "יהודים ומדינת היהודים לא מגרשים ילדים שנולדו וגדלו בתוכנו ועם ילדינו. כחברי מועצה אנו צריכים לעלות נושאים מחוץ לסדר היום ולצאת בקריאה ציבורית וערכית".

ליעד אילני, מ"מ ראש עיריית רמת גן ויו" ועדת החינוך העירונית מסר: "בימים אלו עומדת קתרין אסטה, להיות מגורשת מהארץ יחד עם משפחתה; האם ג'רלדין ואחיה. קתרין ילידת הארץ מתחנכת בגן ילדים בעירנו רמת גן ואינה דוברת שום שפה פרט לעברית – כך גם אחיה קיאן הלומד בבית הספר "הלל" ברמת גן וסיים זה מכבר את כיתה ד'. מדובר במשפחה שמוכרת על ידי כל ההורים בשכונת הלל ברמת גן, הילד קיאן מאד מעורב בנעשה בבית ספרו ורכש לעצמו חברים רבים במהלך שנות לימודיו במערכת החינוך בעיר.
מתוקף תפקידי כממונה על החינוך ברמת גן נחשפתי לעמדות אנשי המקצוע והמורים והגננת המטפלים בילדים, שהציגו בפני את הנזק הנפשי הגדול שייגרם לילדים כתוצאה מגרושם מהארץ אליה הם שייכים בשנים האחרונות. כבר עתה ברור שהמעצר וסכנת הגרוש כבר השפיעו לרעה על שאר הילדים המתחנכים לצידם שעודכנו על ידי הוריהם מהסרטונים המופצים ברשתות והם מודאגים וחרדים לגורל חברם לכיתה.
הנני מודע לחוק הקובע קריטריונים נוקשים לגבי שהייה בלתי חוקית בארץ אך יחד עם זאת, מדובר במקרה אנושי שזועק לשמים,
תמהני האם יש צורך בהענשת הילדים על חטאי האם ומשום כך, פניתי למנכ"ל רשות האוכלוסין וכן לשרי החינוך והפנים בבקשה שישתמשו במידת החסד האנושית והיהודית ויחליטו לשקול בכובד ראש את הנושא ולהימנע מהגירוש הצפוי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה