חדשות רמת גן-גבעתיים

לעצור את הגרוש

חדשות רמת גן-גבעתיים24 ביולי 2019    2 דקות
0

מועצת העיר רמת גן בקריאה למשרד הפנים לעצור את גרוש

לעצור את הגרוש
המכתב שהפנה מ"מ ראש העירייה ליאני לשר הפנים

מועצת העיר רמת-גן אישרה פה אחד את הצעת ראש עיריית רמת-גן כרמל שאמה הכהן לקרוא לשר הפנים אריה דרעי לעצור את הגירוש של קתרין אסטה.

בימים אלו עומדת קתרין אסטה, להיות מגורשת מהארץ יחד עם משפחתה; האם ג'רלדין ואחיה. קתרין ילידת הארץ מתחנכת בגן ילדים ברמת גן, אחיה קיאן לומד בבית הספר "הלל" ברמת גן ועולה לכיתה ה'.

כרמל שאמה ראש עיריית רמת-גן: "יהודים ומדינת היהודים לא מגרשים ילדים שנולדו וגדלו בתוכנו ועם ילדינו. כחברי מועצה אנו צריכים לעלות נושאים מחוץ לסדר היום ולצאת בקריאה ציבורית וערכית".

ליעד אילני, מ"מ ראש עיריית רמת גן ויו" ועדת החינוך העירונית מסר: "בימים אלו עומדת קתרין אסטה, להיות מגורשת מהארץ יחד עם משפחתה; האם ג'רלדין ואחיה. קתרין ילידת הארץ מתחנכת בגן ילדים בעירנו רמת גן ואינה דוברת שום שפה פרט לעברית – כך גם אחיה קיאן הלומד בבית הספר "הלל" ברמת גן וסיים זה מכבר את כיתה ד'. מדובר במשפחה שמוכרת על ידי כל ההורים בשכונת הלל ברמת גן, הילד קיאן מאד מעורב בנעשה בבית ספרו ורכש לעצמו חברים רבים במהלך שנות לימודיו במערכת החינוך בעיר.
מתוקף תפקידי כממונה על החינוך ברמת גן נחשפתי לעמדות אנשי המקצוע והמורים והגננת המטפלים בילדים, שהציגו בפני את הנזק הנפשי הגדול שייגרם לילדים כתוצאה מגרושם מהארץ אליה הם שייכים בשנים האחרונות. כבר עתה ברור שהמעצר וסכנת הגרוש כבר השפיעו לרעה על שאר הילדים המתחנכים לצידם שעודכנו על ידי הוריהם מהסרטונים המופצים ברשתות והם מודאגים וחרדים לגורל חברם לכיתה.
הנני מודע לחוק הקובע קריטריונים נוקשים לגבי שהייה בלתי חוקית בארץ אך יחד עם זאת, מדובר במקרה אנושי שזועק לשמים,
תמהני האם יש צורך בהענשת הילדים על חטאי האם ומשום כך, פניתי למנכ"ל רשות האוכלוסין וכן לשרי החינוך והפנים בבקשה שישתמשו במידת החסד האנושית והיהודית ויחליטו לשקול בכובד ראש את הנושא ולהימנע מהגירוש הצפוי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער

דמי הרישום לתנועות הנוער ברמת גן יוזלו בשיעור חד של עד 90%. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה