חדשות רמת גן-גבעתיים

שיעור בחברות: 77 שנים ללא הפסקה

חדשות רמת גן-גבעתיים18 ביולי 2019    דקה אחת
0

תלמידי מחזור י"ד בבית הספר יהל"ם ברמת גן, שהחלו ללמוד בשנת 1942, שומרים מאז על קשר חם • "בלי טלפונים ואמצעים דיגיטליים, הצלחנו לקיים מפגש אחרי מפגש, שנה אחרי שנה. לא עבר קיץ אחד שלא חגגנו ביחד"

שיעור בחברות: 77 שנים ללא הפסקה
מחזור י"ד. "נוצרו בינינו גם כמה זוגות" ׀ צילום: אחוזת צהלה

כ-50 תלמידי מחזור י"ד בבית הספר יהל"ם ברמת גן, שהחלו את לימודיהם בשנת 1942, שומרים מאז ועד היום על קשר חם. את המפגש השנתי הם קיימו גם הפעם בביתה של חברתם לספסל הלימודים טובה מצא באחוזת צהלה.
מצא הפליגה במנהרת הזמן: "בשנה הראשונה, בכיתה א' עם המורה הדסה, למדנו בבניין 'אהל שם', שהיה אז ליד בית האזרח, צמוד לכיכר אורדע. בכיתה ב' עברנו ללמוד ביהל"ם במיקומו כיום. 'אהל שם' עבר רק שנים אחר כך לשיכון ותיקים, לאחר שהשיכון הוקם".
התלמידים, היום כבני 83, זכרו את המלצתו של המחנך שלהם בסוף כיתה ח', המוכר לכולם רק כ"גלילי", שהציע להם את המובן מאליו – לשמור על קשר. "גלילי היה איתנו שלוש שנים, והקשר איתו הפך להיות חם ואבהי", מספרת מצא. "יכולנו לבטל את המלצתו, אבל במקום זאת, לקחנו אותה כמנטרה. נוצרה קבוצה מגובשת, שנפגשה לא רק בבית הספר, אלא גם בתנועת הצופים. מאז ועד היום, לא עבר קיץ אחד שלא חגגנו ביחד. מדי פעם חסרו כמה, כי לא הצליחו להגיע, אבל תמיד ידענו שהשבוע הראשון של יולי מוקדש למפגש המשותף, ומי שלא הגיע שלח התנצלות".
לדברי מצא, "המסורת הזו היא ממש פלא. בלי טלפונים רבים, או אמצעים דיגיטליים כמו וואטאספ, הצלחנו לקיים מפגש אחרי מפגש, שנה אחרי שנה, במשך 69 שנים מאז נפרדנו. במהלך השנים נוצרו בינינו גם כמה זוגות, וזה רק עזר להמשיך את המסורת".
המפגש הקבוע מתחיל בסיפורו האישי של כל אחד על אירועים משמעותיים שחווה בשנה שחלפה. על החיים מאז הימים התמימים ברמת גן הקטנה מספרת מצא: "במהלך השנים כולנו הפכנו לסבים וסבתות, אבל איבדנו גם חברים בדרך, במלחמות ובתאונות. הילדים שלנו מאוד אוהבים ומפרגנים למפגשים האלה. יש להם חיוך גדול על השפתיים והם מלאי אהדה והשתאות", מסכמת מצא.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה