חדשות רמת גן-גבעתיים

יו"ר מרצ בגבעתיים כועסת: לא הגיעה לאירועי הגאווה בעיר

חדשות רמת גן-גבעתיים18 ביולי 2019    3 דקות
0

ויוי וולפסון, בעבר סגנית ראש עירייה בשכר ומחזיקת תיק הלהט"ב, דוחה את הטענות על בגידתה בקהילה בגלל שיקולים פוליטיים: "אני מחויבת לקהילה שנים ארוכות, עוד לפני שהנושא היה מקובל"

יו"ר מרצ בגבעתיים כועסת: לא הגיעה לאירועי הגאווה בעיר
וולפסון. "אמשיך להניף את דגל הגאווה" ׀ צילום: באדיבות המצולמת

ראש סיעת מרצ במועצת עיריית גבעתיים, ויוי וולפסון, ומרבית חברי הסיעה לא חתמו על האמנה לשוויון וסובלנות שיזמה העירייה לרגל שבוע הגאווה, וגם לא השתתפו באירועים שהתקיימו לחברי הקהילה הגאה בעיר. וולפסון, שבמחצית השנייה של הקדנציה הקודמת כיהנה כסגנית ראש עירייה בשכר והחזיקה, בין היתר, את תיק הלהט"ב, מכהנת מאז הבחירות האחרונות כחברת מועצה באופוזיציה.
"מי שמכיר אותי יודע שאני משתדלת לא להגיע למקומות כאלה בפוליטיקה, אבל זה שרוב נציגי מרצ במועצת העיר לא מצליחים להניח את הפוליטיקה הקטנה בצד ולא חותמים על אמנה חברתית, הפריע מאוד לחברי הקהילה", הגיבה בחריפות סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הלהט"ב אור-לי ניב, מסיעתו של ראש העירייה רן קוניק (גבעתיים שלנו).
"יו"ר הסיעה וחברים ממרצ, שמתיימרים להתהדר באג'נדות חברתיות, בדגש על קהילת הלהט"ב, נפקדו מטקס פתיחת אירועי הגאווה, שבו נחתמה האמנה לשוויון ולסובלנות של גבעתיים. את אירועי הגאווה של גבעתיים פתחנו בטקס חתימה על האמנה לשוויון וסובלנות, שעליה עמלנו, אנשיי ואני, בתהליך מקצועי. האמנה מהווה סוג של מצפון עבורנו, בכל הקשור לנושא שבו היא עוסקת. לטקס החשוב הוזמנו כל חברי המועצה, כולל האופוזיציה, במייל אישי ממני אליהם", ציינה ניב.
"ציפיתי מכולם להגיע, ואכן למעט מי שהיה בחו"ל או חולה, והודיע על היעדרותו הצפויה, הנוכחות הייתה מלאה ומרשימה. היעדרותה של יו"ר מרצ הייתה בולטת. כמי שהובילה אג'נדה חברתית לכאורה, מצופה היה ממנה להגיע למעמד חשוב זה, אך כנראה שהפוליטיקה אצלה חזקה מכל דבר אחר". לדברי ניב, רק ניר קורן מסיעת מרצ, המונה ארבעה חברי מועצה, חתם על האמנה לשוויון ולסובלנות, וחברת מועצה נוספת ממרצ, גלית לנדסהוט, הגיעה לטקס.
גורם בכיר בעירייה הוסיף: "גם אם וולפסון לא מכהנת כסגנית ראש עירייה בשכר, היה ראוי שהיא תגיע לאירוע, שהוא מעל לכל שיקול פוליטי". במסרון שנשלח לתושבים בעיר, צורפה כתבה שפורסמה בתקשורת הארצית על היעדרותה של וולפסון, שבה נכתב, בין היתר: "מי החרימה את אירועי שבוע הגאווה הראשון בגבעתיים? ויוי וולפסון, יו"ר סיעת מרצ במועצה".
וולפסון דחתה את הטענות: "בניגוד לטענותיה של ניב, חברי מועצה מהסיעה נכחו באירוע. אמשיך להניף את דגל הגאווה ושוויון הזכויות למען הקהילה הלהט"בית, שאליה אני מחויבת שנים ארוכות, עוד לפני שהנושא היה מקובל בציבור הרחב. אמשיך להיאבק למען תחבורה ציבורית בשבת בגבעתיים, שראש העירייה מתנגד לה, אותו ראש עירייה שבוחר לקיים שותפות קואליציונית דווקא עם הנציגים של רפי פרץ וסמוטריץ' בעיר".
בעירייה דחו את הטענות, והבהירו כי בין החותמים על האמנה היה ראש סיעת "הבית שלנו" בגבעתיים מושיק גולדשטיין, והחותמים היו מכל הקשת הפוליטית. עוד ציינו בעירייה כי סמכות הפעלת תחבורה ציבורית בשבת היא בידי המדינה, וציינו כי בגבעתיים יש תחבורה בשבת שמפעילה חברת "נוע תנוע", ובנוסף, במסגרת אשכולות קווי המוניות החדשים שמשרד התחבורה הוציא למכרז, יעברו בשבת קווי מוניות שירות בגבעתיים. קוניק עצמו כבר הבהיר, לאחר הרכבת הקואליציה, כי מבחינתו מרצ יכולה להצטרף, אך ללא תפקיד סגן ראש עירייה בשכר.
בתוך כך, ברחבת מצפה הכוכבים בגבעתיים התקיימה ביום חמישי מסיבת גאווה גדולה, שהיוותה את אירוע השיא של שבוע הגאווה שצוין בעיר. מאות צבעו את הרחבה במגוון צבעי הקשת, על רקע מופע דראג סוחף של צמד "פאות קדושות" – טלולה בונט וציונה פטריוט, ונהנו מהופעה מלאת אנרגיה של הזמרת וחברת הקהילה אוזי זולטק.

ויוי וולפסון, מסרה בתגובה כי היא לא נכחה בארוע מצעד הגאווה מסיבות אישיות.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה