חדשות רמת גן-גבעתיים

אוטובוס השבת: ב-2 באוגוסט זה קורה

חדשות רמת גן-גבעתיים18 ביולי 2019    2 דקות
0

במחאה על תכנית עיריית רמת גן - ריססו אלמונים כתובת נאצה בפתח ביתו ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני • כרמל שאמה הכהן: "אוי לשבת ולדת, אם אלה נושאי דגלה, דובריה ומגיניה"

אוטובוס השבת: ב-2 באוגוסט זה קורה
כתובת הנאצה על גדר ביתו של אילני. "דגל שחור" ׀ צילום: ליעד אילני

ביום רביעי התעורר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני לבוקר מטריד במיוחד. אלמונים ריססו כתובת נאצה על גדר הבניין שבו הוא מתגורר, שבה נכתב: "אילני, השבת תשלם". זאת בעקבות אישור תחבורה ציבורית בשבת בעיר. בתגובה אמר אילני: "אני איש ציבור, וביקורת היא דבר לגיטימי, כל זמן שהיא ניתנת בזירות הלגיטימיות. הכניסה לבניין שבו אני מתגורר היא לא אחת מהן. שכניי, אשתי וילדיי לא צריכים לסבול מזה. עברו את הגבול".
בתוך כך, נקבע כי קווי התחבורה הציבורית בשבת בעיר יחלו לפעול ב-2 באוגוסט. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן הודיע כי לאחר סיום ההתקשרות עם המפעיל, מיתוג וסימון התחנות, תיאום מול המשטרה ופרסום זמני השירות – ייצאו קווי הבילוי בשבת לדרך.
שני הקווים יפעלו אחת לשעה, ויגיעו לחוף הים בתל אביב, ובימי שישי בערב – למוקדי הבילוי בעיר. הנסיעה לתושבי רמת גן תהיה ללא תשלום. עדיין לא נחתם חוזה עם המפעיל, אבל ההערכות הן, שהמפעילה תהיה חברת "נוע תנוע", שמפעילה קווים בשבת בערים נוספות.
סגן ראש העירייה עו"ד רועי ברזילי (הצעירים), ממובילי המהלך, אמר שההצלחה תימדד במספר הנוסעים. "אני מעריך שאנשים יתרגלו בהדרגה, ויעדיפו להשתמש בתחבורה הציבורית. גם לבעלי רכבים פרטיים קשה להגיע לים בתל אביב, בגלל מצוקת החניה הקשה. אני בטוח שיהיו ביקושים גבוהים לאוטובוסים שייקחו את התושבים ללא תשלום לחוף הים ולמוקדי הבילוי".
חבר סיעת ש"ס עו"ד זוהר ישרים: "ההחלטה מצערת וכואבת. צר לי לראות שרמת גן הפכה לחוד החנית במאבק לקיומה של תחבורה ציבורית בשבת ולמניפת דגל החילוניות. בימים אלה, אני וחבריי בוחנים את חוקיות ההחלטה, וכמובן שנפעל בהתאם למסקנות הבדיקה".
בעקבות כתובת הגרפיטי בביתו של אילני ותגובות הציבור החרדי בעיר, אמר שאמה הכהן: "לא נישבר ולא נוותר. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. הדמוקרטיה ושלטון החוק שלנו חזקים מכל עבריין ובריון, מכל מסית ומתסיס, מכל מי שחושב וטועה, שאלוהים מינה אותו לייצגו או שמו עלינו. הגרפיטי הבריוני והמאיים, 'אילני, השבת תשלם', רוסס על ידי פחדנים על חומת הבית של ממלא מקומי, מרחק נגיעה מחלון חדר ילדיו.
"אוי לשבת ולדת, אם אלה נושאי דגלה, דובריה ומגיניה. אבוי לנו אם אחרי ויכוח ציבורי ארוך והחלטה דמוקרטית בשקיפות מלאה, ברוב של כמעט 80% במועצת העיר הריבונית, יש עוד מי שחושב שבביריונות יטיל מורא וישיג דבר. דגל שחור מתנוסס מעל הפעולה הזאת, שהיא המשך ישיר לכינויים המסיתים, כמו 'פרעה', 'ארדואן', 'עמלק', ולאיומים כמו 'כרמל ישלם מחיר כבד' ו'סופו לשכב בעפר', שיצאו מפי מנהיגי החרדים. לא רק שלא נתקפל, אלא כבר ביקשתי לאתר מקור תקציבי כדי להגדיל את תדירות קווי הבילוי בסופי השבוע. בשעה שחלק ממנהיגי החרדים מסיתים, וחלק אחר רואה ושותק, ראוי שהקולות השפויים והאחראים יאמרו את דברם באופן צלול וברור".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה