חדשות רמת גן-גבעתיים

קיץ ראשון בלי בריכת רמב"ם

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2019    דקה אחת
1

הבריכה המיתולוגית של גבעתיים נסגרה במרץ האחרון על ידי משרד הבריאות, שמצא כי היא מסוכנת לבריאות הציבור • עכשיו מחפשים מפעיל שישקיע 10 מיליון שקל ויקבל זיכיון ל-25 שנה

קיץ ראשון בלי בריכת רמב"ם
שער בריכת רמב"ם השבוע. "חלק מההווי" ׀ צילום: משה כהן

אחרי 74 שנים, מאז חנוכת בריכת רמב"ם המיתולוגית בגבעתיים, היא לא תיפתח הקיץ. הבריכה סגורה כבר כשלושה חודשים, ועדיין אין מועד לפתיחה המחודשת. ההערכות הן שיחלפו חודשים ארוכים עד שתיפתח שוב, לנוכח השיפוצים הנרחבים במתחם.
בינתיים, פועלים במקום מכון כושר וסטודיו, אבל הבריכה ריקה ממים והלב נחמץ, אל מול דורות של ילדים שגדלו על הבריכה המיתולוגית של העיר. הגיעו אליה כדי ללמוד שחייה גם השכנים מתל אביב ורמת גן.
"במשך הרבה שנים הייתי רגילה להגיע לשחות בבריכה שלוש פעמים בשבוע. הבריכה לא רחוקה מהבית שלי, והיא הפכה לחלק מההווי באזור", מספרת תושבת השכונה. לדבריה, "המקום מאוד נגיש ונוח, ומחירי הכניסה היו מאוד סבירים. עכשיו, אחרי שסגרו את הבריכה, קשה לי להגיע לבריכות אחרות, שהן רחוקות וגם הרבה יותר יקרות".
לדבריה, ההסבר שניתן לה היה שתקופת הזיכיון בת עשר השנים להפעלת הבריכה הסתיימה, ויש צורך בהוצאת מכרז ובבחירת מפעיל חדש, שגם יבצע את עבודות השיפוץ. "אני מקווה שבמהלך הקיץ יהיה מי שיפעיל הבריכה והיא תיפתח. היא חשובה לתושבים רבים. יש בה משהו מיוחד והרבה נוסטלגיה, והכי חשוב – כיף לשחות ברמב"ם".
מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה: "בריכת רמב"ם נסגרה בחודש מרץ האחרון על ידי משרד הבריאות, שמצא כי היא מסוכנת לבריאות הציבור. במקביל, לנוכח סיומו של מכרז ההפעלה הקודם, והצורך בהשקעה של כ-10 מיליון שקל, נערכת העירייה ליציאה למכרז הפעלה חדש ל-25 שנים.
"במסגרת המכרז החדש תתבצע הנגשה, שימור הבריכה והכשרת הבריכה הקטנה כבריכה טיפולית והידרותרפית. המכרז כבר מוכן, וממתין רק לאישורו של משרד הפנים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קול ששון וקול שמחה: מתחתנים בצל הקורונה

עונת האירועים העירונית בזמן משבר הקורונה נמשכת. בתמיכה עירונית מקיפה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נערכה היום חתונתם של גרשון ונטע...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בינואר 2021    דקה אחת
0

רמת גן מובילה במדדי חופש המידע

דוח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים קובע: רמת-גן מובילה במדדים של חופש המידע עם כ-90% בקשות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • לא פלא

    הבריכה הייתה מוצפת כלור מעל המותר אי אפשר היה לנשום מרוב כלור המקלחות מוזנחות מלוכלכות עולות על גדותיהן ביוב סתום – חבל פוטנציאל אדיר אבל לא תחזקו נכון והזניחו