חדשות רמת גן-גבעתיים

חם בקיץ? מתקררים בתערוכה "בחזרה לעידן הקרח"

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2019    דקה אחת
0

התערוכה במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן עוסקת בעידן הקפוא - מימי הממותות ודב המערות ועד להתחממות הגלובלית • וגם חדרי בריחה מאתגרים, קיר קרח ענקי ועוד חוויות מצננות

חם בקיץ? מתקררים בתערוכה "בחזרה לעידן הקרח"
תערוכת "בחזרה לעידן הקרח". מנהרת זמן ׀ צילום: אוצר תרבות

התערוכה הבינלאומית "בחזרה לעידן הקרח" תעמוד במוקד פעילות הקיץ של מוזיאון האדם והחי שבפארק הלאומי ברמת גן. הפעילויות בחודש אוגוסט יחלו בשעות סיפור לגיל הרך, ויימשכו עד לסדנאות העמקה לבני נוער סקרנים. לרגל חופשת הקיץ, המוזיאון יהיה פתוח גם בשעות אחר הצהרים ובימי שישי ושבת.
התערוכה "בחזרה לעידן הקרח" עוסקת בעידן הקרח האחרון – מימי הממותות ודב המערות ועד להתחממות הגלובלית. במוזיאון 12 דגמי רובוטים ענקיים שידמו חיות מעידן הקרח, בהן הטיגריס השנחרבי, המגתריום, שהוא עצלן בגובה של 6 מטרים, דב המערות העצום, האייל האירי, שרוחב קרניו כ-3 מטרים, ארמדיל ענק משוריין, ביזון ענק וממותות.
בתערוכה יוצבו עמדות אינטראקטיביות היוצרות מסע במנהרת הזמן לתקופות אקלימיות שונות של כדור הארץ, העתקים של ממצאים מקוריים מתקופת הקרח ועוד. "התערוכה שוכנת בסמוך לתצוגה שלנו על האדם הקדמון, וזו סביבה אידיאלית עבורה", ציינה מנהלת המוזיאון דורית ווליניץ. לדבריה, התערוכה עוסקת גם בנושא המִחזור האקלימי של כדור הארץ, בין התחממות להתקררות, וההשפעה של האדם על האקלים ומה ניתן לעשות כדי לשנות זאת.
בנוסף, יוצב במוזיאון קיר "לגעת בקרח" – קיר קרח ענקי, שבו ניתן יהיה לגעת ולחוש את הקור. כמו כן, יציע המוזיאון חוויה המדמה חפירה וגילוי של עצמות ממותה באדמה. "עולם מתחמם" יציג המחשה של שינוי האקלים העולמי. במקביל יפעלו במוזיאון "חדרי בריחה" מקוריים ומאתגרים, שתוכנם מתכתב עם מוצגי המוזיאון.
אירועים ייחודיים נוספים יהיו במסגרת "לילה במוזיאון – שובו של האדם הקדמון". מתושלח, עובד המוזיאון הוותיק, זומם להחיות את האדם הקדמון על ידי הפצת וירוס שעלול להדביק ולהכחיד את האדם המודרני. האם תצליחו לעצור את הפצת הווירוס?

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוצרים את הפירות: מיזם "חולקים בשפע מהגינה"...

ביוזמת תושבי העיר ומחלקת קשרי קהילה, מיזם "חולקים בשפע מהגינה" הארצי החל את פעילותו בעיר רמת גן. במסגרת המיזם, תושבי...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    דקה אחת
0
משה כהן   

ט"ו בשבט הגיע

ט"ו בשבט נמצא ממש מעבר לפינה, ואם השנה תושבי העיר לא יגיעו אל הטבע, הטבע יגיע אליהם. במהלך השבוע הבא...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה