חדשות רמת גן-גבעתיים

שאמה הכהן וקוניק קוראים להצבת מצלמות בגנים פרטיים

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2019    דקה אחת
0

אפקט "המטפלת המתעללת" מראש העין עושה את שלו • השבוע הודיעו שני ראשי הערים על כוונתם להרחיב את הפיקוח גם לגנים פרטיים, וקראו להצבת מצלמות בפעוטונים ובצהרונים

שאמה הכהן וקוניק קוראים להצבת מצלמות בגנים פרטיים
גן ילדים פרטי. "על ביטחון הילדים אסור להתפשר" ׀ צילום: אינגאימג'

בעקבות הזעזוע והסערה, עם חשיפת הסרטונים המזעזעים שבהם נראתה מטפלת מתעללת לכאורה בילדים בפעוטון בראש העין, יצאו ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן וראש עיריית גבעתיים רן קוניק בקריאה להציב מצלמות בכל הגנים והפעוטונים הפרטיים.
קוניק הודיע כי הנחה את מִנהל החינוך בעירייה לכנס בהקדם את כל מנהלי ומפעילי הגנים והפעוטונים הפרטיים בעיר ליום עיון מיוחד, בהשתתפות מרצים, על התחומים הפסיכולוגיים והפדגוגיים של עבודת הגן. נציג משטרת ישראל שיוזמן לכנס יסביר את המשמעויות החוקיות והפליליות של כל פעולה ואמירה בגן. נציגי העירייה יבחנו כיצד ניתן לפקח ולשמור על ביטחון הילדים ועל שלוות הנפש של ההורים.
לדברי קוניק, הפתרון הטוב ביותר הוא להעביר את האחריות והפיקוח עד גיל 3 ממשרד העבודה למשרד החינוך. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר הורה השבוע לפעול בכיוון. "אני קורא לכל ההורים שילדיהם במעונות פרטיים – לעמוד על כך שמנהלי הפעוטון יתקינו מצלמות", ציין קוניק. "יש נושאים שעליהם עוד ניתן להתפשר במציאות המאוד לא מרנינה שלנו, אבל ביטחון וחינוך הילדים שלנו הוא ממש לא אחד מהם".
שאמה הכהן ציין: "מצלמות בגני הילדים הן לטובת השקט הנפשי של כולנו, גם של הגננות והסייעות שעושות מלאכתן נאמנה. לפי החוק החדש, החל מהשנה הבאה יחויבו גנים להתקין מצלמות במעגל סגור. נציע להקדים את התקנת המצלמות כבר לשנת הלימודים הזו. בגנים ובמעונות הפרטיים החומר יהיה נגיש רק למשטרת ישראל, לבירור ולחקירת חשדות".
שאמה הכהן הודיע כי אומנם החוק החדש פוטר את גני הילדים והצהרונים העירוניים של מפעלי בית עמנואל מחובת הצבת המצלמות, אך לנוכח יעילות הפיקוח והתיעוד, ביקש מאגף הבינוי להתקין מצלמות בכל האשכולות החדשים.
"אבקש גם מאגף החינוך להציג תכנית רב-שנתית להצבת מצלמות בכל הגנים, והמלצות לנוהלי תיעוד, גישה, למידה וצפייה, שמקובלים על ההורים ועומדים בהוראות החוק ושמירת הפרטיות והאתיקה", ציין עוד.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה