חדשות רמת גן-גבעתיים

"אם לא אקבל סיוע, אגור ברחוב"

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2019    2 דקות
0

ג', אם לשני ילדים שאחד מהם קטין, למדה משפטים כדי להיחלץ ממעגל העוני, אבל עד שתוכל להשתלב בעבודה, ייאלצו היא ובנה לעזוב את הדירה ברמת גן ולחפש לעצמם קורת גג

"אם לא אקבל סיוע, אגור ברחוב"
בדרך לחיים ברחוב ׀ צילום: אינגאימג'

"אם לא אקבל סיוע דחוף, בשבוע הבא אני הולכת לגור ברחוב", אומרת ג', שחוזה השכירות שלה בדירה בשכונת רמת יצחק ברמת גן מסתיים, ואין באפשרותה לשכור קורת גג חלופית לה ולבנה הקטין.
ג', המוכרת לאגף הרווחה בעיריית רמת גן, היא אם לשני ילדים, קטין ובוגר. "אביו של אחד הילדים נפטר, והאב השני לא משלם מזונות באופן סדיר", היא מספרת. "לפני כשלוש שנים לא הצלחתי לעמוד בתשלום הגבוה של שכר הדירה וההוצאות, שהגיעו לכ-4,500 שקל בחודש. סבלתי מנכות. בהתחלה קיבלתי 100% נכות זמנית, ועכשיו יש לי 28% נכות קבועה".
לדבריה, היא ניסתה לקבל סיוע לדיור ציבורי דרך משרד השיכון, אבל הזכאות לסיוע מלא ניתנת רק לאם לשלושה ילדים לפחות. "קיבלתי ממשרד השיכון סיוע חלקי של 2,000 שקל בחודש, ואחרי התערבות של ליעד אילני, שהיה אז חבר מועצה, העירייה הוסיפה 2,500 שקל בחודש", היא מספרת. עיריית רמת גן גם חתמה עבורה על ערבות בסך 14 אלף שקל לבעל הדירה.
לפני מספר שנים החליטה ג' לקחת את גורלה בידיה. "למדתי משפטים, ולפני כשנתיים הלכתי להתמחות במשרד עורכי דין. קיבלתי שכר מינימום, ואיכשהו הסתדרתי עם הסיוע. לפני כשלושה חודשים ניגשתי לבחינה של לשכת עורכי הדין, ובגלל הלימודים לבחינה הקשה לא עבדתי, אז גם לא יכולתי לשלם את שכר הדירה".
בעקבות אי התשלום, פדה בעל הדירה את ערבות העירייה. "בעל הדירה כבר השכיר אותה, ואני חייבת לפנות. אין לי לאן ללכת. ביקשתי מהעירייה סיוע נוסף, בגלל המצב המיוחד, אבל דחו את בקשתי. אין לי לאן ללכת. אני מבקשת לסייע לי לפחות בקורת גג לי ולילד שלי. בינתיים אתחיל לעבוד כעורכת דין, ואוכל לעמוד לאט לאט על הרגליים. אני חיה בחרדות, חסרת אונים ולא יודעת מה לעשות".
מהעירייה נמסר: "האגף לשירותים חברתיים סייע לגברת במשך שלוש שנים, ביותר מ-80 אלף שקל לשכר דירה, חשמל ועוד, לפנים משורת הדין ובנדיבות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מינוי משפטי חדש

ברכות לעו"ד סהר פינטו שנכנס לתפקידו כיועץ המשפטי בעיריית רמת-גן ומנהל השירות המשפטי בעירייה. האגף המשפטי בעירייה אחראי על מתן שירותים...

חדשות רמת גן-גבעתיים15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה