חדשות רמת גן-גבעתיים

גאווה עירונית

חדשות רמת גן-גבעתיים11 ביולי 2019    דקה אחת
0

שבוע הגאווה בגבעתיים נפתח בחתימה על אמנת השוויון והסובלנות של העיר, הראשונה מסוגה בישראל • האמנה מוצבת ברחבת קניון גבעתיים, במטרה לאפשר לתושבי העיר לחתום עליה

גאווה עירונית
קוניק חותם על האמנה. "לא לאפליה ולהדרה" ׀ צילום: דוברות העירייה

שבוע הגאווה בגבעתיים נפתח ביום א' באופן רשמי בטקס חגיגי שבו חתמו נבחרי הציבור בעיר, בהם ראש העירייה רן קוניק וסגניתו ומחזיקת תיק הלהט"ב אור-לי ניב, על אמנת השוויון והסובלנות של גבעתיים. האמנה, הראשונה מסוגה בישראל, קוראת לשמירה על גבעתיים כעיר מכילה ושוויונית לכלל תושביה, ללא קשר לגזע, דת, מין, מגדר, זהות, שפה, מוצא והשקפה.
האמנה מחייבת לפעול למיגור תופעות של הדרה ואפליה במרחב הציבורי והעירוני. היא הוצבה על לוח רחב ידיים ברחבת קניון גבעתיים במהלך שבוע הגאווה בעיר, במטרה לאפשר לתושבי העיר לחתום עליה. "במדינה שבה מופרות זכויות הפרט על רקע של דת, לאום ומגדר, חשוב לפעול למיגור התופעה גם במעשים סמליים וטקסיים, ולומר בקול רם וברור 'לא לאפליה ולא להדרה'", ציין קוניק. "נשמח אם רשויות נוספות יצטרפו לאמנה שלנו, ובכך נמגר את התופעות הללו, שלצערנו עדיין מתקיימות במדינה״.
בין עקרונות האמנה: "עיריית גבעתיים תפעל לשמור ולקדם את גבעתיים כעיר פלורליסטית, מכילה ומקבלת עבור כלל תושביה. בגבעתיים נכיל ונקבל האחד את האחר וננהג לאור ערכים של ערבות הדדית, שוויון, כבוד וסובלנות. נפעל להשתלבות ושייכות של כלל הקהילות, באשר הן, על מנת למגר תופעות של אפליה במרחב הציבורי עירוני ולהנגשת שירותים ייעודיים וייחודיים לקהילות הנדרשות לכך.
בהמשך הערב התקיימה בתיאטרון גבעתיים הרצאתה של עופרית מצס "תמיד רציתי בת". מצס, 48, אם חד-הורית לבן טרנסג'נדר בן 19, החליטה לחשוף ולשתף בתהליך השינוי המגדרי. זאת, לאחר תקופה מאתגרת שעברה עקב רצונה של בתה להפוך לבן, כדי להיות בעצם מי שהוא באמת.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה