חדשות רמת גן-גבעתיים

טאיוואן זה כאן

חדשות רמת גן-גבעתיים4 ביולי 2019    דקה אחת
0

רמת גן אירחה משלחת של נציגי אגף הנוער והצעירים בעיר התאומה טו-יואן שבטאיוואן, שהגיעו כדי לבדוק אפשרויות לשיתופי פעולה בין הערים • בקרוב: מחנות קיץ משותפים

טאיוואן זה כאן
משלחת טאיוואן ברמת גן. "ידע הוא כוח" ׀ צילום: דוברות העירייה

משלחת מיוחדת של שישה נציגים מאגף הנוער והצעירים מהעיר התאומה טו-יואן שבטאיוואן ביקרה ברמת גן. את חברי המשלחת קיבלו סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החוץ עו"ד רועי ברזילי, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הנוער ישראל זרי, משקיף הצעירים במועצת העיר ליר לוי ומנהלת המחלקת לקשרי חוץ לילי לביא.
במהלך ביקורם בעיר, התארחו חברי המשלחת הטאיוואנית במרכז היזמות NET.WORK, והתרשמו מהפעילות העירונית הענפה בתחום החדשנות. במפגשים נבחנו אפשרויות ליוזמות ולשיתופי פעולה בין הערים, בדגש על חילופי משלחות נוער וצעירים. הביקור נערך במסגרת ברית ערים תאומות, שנחתם עם העיר טו-יואן בשנת 2016. מאז ועד היום, נרקמו קשרים הדוקים בין הערים ובוצעו מספר שיתופי פעולה בתחום החינוך והערים החכמות.
"בכפר הגלובלי שבו אנחנו חיים, ידע הוא כוח. הקשר של רמת גן עם הערים התאומות מאפשר לרקום שיתופי פעולה בינלאומיים ייחודים, להעביר מידע ולקבל מידע, לחשוף ולהיחשף לטכנולוגיות חדשות, לטובת חידוש המרחב האורבני, ובראש ובראשונה כדי לשפר את איכות חייהם של התושבים", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "רמת גן תמשיך לחזק ולטפח קשרים קיימים ולפתח קשרים חדשים עם ערים נוספות בעולם, שיתרמו לתדמיתה של העיר בפרט ושל ישראל בכלל".
ברזילי אמר: "לישראל ולטאיוואן הרבה קווי דמיון, ולכן מתבקש לקדם שיתופי פעולה בין המדינות". לדבריו, הקשר ההדוק חושף שיטות, דרכי עבודה וטכנולוגיות, שיסייעו בפתרון בעיות ויאפשרו להעניק מענה ראוי והולם לצרכים הדומים של שתי הרשויות. בכוונתנו לקדם משלחות נוער וצעירים, במטרה לפתוח בפני התלמידים צוהר לתרבויות אחרות, לשפר את תדמיתה של ישראל ולטפח את היחסים הבינלאומיים בין בני הנוער, שהם העתיד של החברה", הוסיף.
זרי הדגיש: "הדרך לפיתוח חשיבה יצירתית היא חשיפה לצורות חשיבה ולתרבויות שונות. במפגש הועלתה האפשרות לשלב נוער טאיוואני במחנות הקיץ של תנועות הנוער בעיר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה