חדשות רמת גן-גבעתיים

מיליון שקל יוענקו לסטודנטים בגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים4 ביולי 2019    2 דקות
0

הקרן לעידוד השכלה גבוהה בעיר אישרה מתווה חדש, שבמסגרתו יזכו 100 סטודנטים במלגה בסך 10,000 שקל, בתמורה ל-130 שעות התנדבות בקהילה

מיליון שקל יוענקו לסטודנטים בגבעתיים
מקבלי המלגות "הסטודנטים הופכים לכוח חברתי משמעותי בעיר" צילום: דוברות העירייה

סטודנטים המתגוררים בגבעתיים יקבלו מלגות בשווי של כמיליון שקל בשנת הלימודים הקרובה, בתמורה להתנדבות בקהילה. המלגות יוענקו על ידי הקרן לעידוד השכלה גבוהה בגבעתיים, שבתום כמה חודשי דיונים אישרה מתווה מלגות חדש לשנת הלימודים האקדמית שתחל בחודש אוקטובר.
יו"ר קרן המלגות, חבר המועצה סיוון גולדברג (סיעת הצעירים), שבמחצית השנייה של הקדנציה אמור לכהן כסגן ראש עירייה בשכר (יחליף את מושיק גולדשטיין במסגרת הסכם רוטציה), ציין כי המתווה החדש גובש בשיתוף פעולה הדוק עם ראש העירייה רן קוניק וחבר מועצת העיר.
גולדברג הודיע כי מספר הסטודנטים שיקבלו את המלגות יגדל בכ-30%, ובשנת הלימודים הבאה יקבלו כ-100 מהסטודנטים המתגוררים בגבעתיים את המלגה. זאת, לעומת 70 סטודנטים שקיבלו מלגות בשנת הלימודים שהסתיימה.
גולדברג הבהיר כי לקרן שתי מטרות עיקריות. הראשונה, לסייע במימון התואר האקדמי, כדי לעודד כמה שיותר מהתושבים הצעירים בגבעתיים להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה. השנייה, לחבר את קהל הסטודנטים לקהילה בגבעתיים, באמצעות פעילות במסגרות מגוונות עם אוכלוסיות שונות.
"הסטודנטים הופכים לכוח חברתי משמעותי בגבעתיים. בתמורה למלגה בסך 10,000 שקל, הממומנת על ידי הקרן ושותפים נוספים, בהם מפעל הפיס ופרויקט פרח, תורם כל סטודנט המקבל מלגה 130 שעות בתחומים שונים הקשורים בקהילה".
לדבריו, בין התחומים שבהם יועסקו הסטודנטים – ליווי ואירוח קשישים ואוכלוסיות מיוחדות, הדרכת בני נוער, הפעלת מרחבי למידה משותפים לצעירים, חונכות תלמידים בפרויקט פרח, פעילות במסגרת בית יד לבנים, פעילות בשירות הפסיכולוגי ועוד. על פי התכנית, לראשונה ישתלבו מקבלי המלגות גם באגפי העירייה וייקחו חלק בפעילויות קהילתיות נוספות.
"אני מודה מעומק הלב לראש העירייה רן קוניק, שמעבר לחברות הקרובה והשותפות, הוא זה שמעודד ותומך בחיזוק תחום הצעירים, וכמובן גם בהגדלת הפעילות של הקרן משנה לשנה", ציין גולדברג. לדבריו, בימים אלה של תקופת המבחנים באוניברסיטאות, מפעיל מדור הצעירים, בשיתוף הקרן, את מרחב הלמידה לסטודנטים "הקומה השלישית" שבמרכז המצוינות הצמוד לתיכון שמעון בן צבי.
"שיתוף הפעולה עם מִנהל החינוך והעומדת בראשו אירית אהרונסון מוכיח לטובה עד כמה גבעתיים צמאה ליוזמות הקשורות בקהל הצעיר. לראיה, למרכז הגיעו בשבועיים האחרונים מאז פתיחתו יותר מ-200 סטודנטים בני העיר, שנהנים מסביבת עבודה שקטה ונוחה בחדרים ממוזגים, עם קפה ונשנושים חופשי, אינטרנט מהיר וגם מסכים שמתחברים למחשבים הניידים ומסייעים בתהליכי הלמידה", סיכם גולדברג

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה