חדשות רמת גן-גבעתיים

בגלל לבוש לא צנוע, נמנעה מחיילים בודדים השכרת דירה ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0

חמשת החיילים שכרו דירה ברחוב יהודה הנשיא בעיר, אבל בלחץ השכנים נאלץ בעל הדירה לבטל את חוזה השכירות עמם • בהתערבות ראש העירייה וסגנו, נמצאה לחיילים דירה חלופית • ברזילי: "המקרה ממחיש את ההקצנה הדתית שעוברת העיר"

בגלל לבוש לא צנוע, נמנעה מחיילים בודדים השכרת דירה ברמת גן
החיילים הבודדים. "זרקו אותם" ׀ צילום: באדיבות המצולמים

חמישה חיילים בודדים, ששכרו דירה ברחוב יהודה הנשיא ברמת גן, לא הורשו להתגורר במקום, בעקבות תלונות של שכנים על לבושם הבלתי צנוע ועל נשיקות בחדר המדרגות.
סגן ראש עיריית רמת גן עו"ד רועי ברזילי ציין כי החיילים הבודדים הגיעו מרוסיה ואוקראינה. "מדובר בארבעה חיילים המשרתים בשירות פעיל, ובבחורה שעומדת להשתחרר מצה"ל, שהיא בת זוג של אחד מהם", סיפר ברזילי. "ביום חמישי, כשהם העבירו את הדברים לדירה, התקשר אליהם בעל הדירה ואמר שבעקבות תלונות של השכנים הוא מבטל את החוזה.
"בעקבות פנייה של אישה המסייעת ומלווה חיילים בודדים ברמת גן, הגעתי למקום יחד עם חבר המועצה שלומי בן ששון. הבחורה קיבלה מאוד קשה את ההודעה. היא עלתה לבניין ובכתה. היא שאלה 'מה עשיתי?'. היא והחיילים לא הבינו בהתחלה מה קרה, וחשבו שאולי זה בגלל מוצאם. הם הרגישו מאוד פגועים", סיפר ברזילי. "בחוזה השכירות לא הייתה הוראה על צניעות.
"יחד עם ראש העירייה התקשרנו לבעל הדירה וביקשנו ממנו שיאפשר לחיילים להתגורר בדירה, כיוון שאין להם מקום מגורים חלופי", הוסיף ברזילי. "ביום שישי בעל הדירה הביע חרטה על מה שקרה, התנצל והסכים שישכרו את הדירה, אבל החיילים, שמאוד נפגעו, כבר לא הסכימו. הם הרגישו שזרקו אותם ומאוד נפגעו".
ברזילי הודיע שלאחר חיפושים קדחתניים, בסיוע מתווך שוויתר על דמי תיווך, נמצאה עבור החיילים הבודדים דירה באזור שדרות ירושלים בעיר. ברזילי ציין עוד כי הוא סיכם עם בעל הדירה שהחיילים יקבלו פיצוי – מימון ההובלה וחודש שכירות חינם. "המקרה רק ממחיש את כל מה שאמרנו על ההקצנה הדתית שעוברת רמת גן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה