חדשות רמת גן-גבעתיים

בגלל לבוש לא צנוע, נמנעה מחיילים בודדים השכרת דירה ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0

חמשת החיילים שכרו דירה ברחוב יהודה הנשיא בעיר, אבל בלחץ השכנים נאלץ בעל הדירה לבטל את חוזה השכירות עמם • בהתערבות ראש העירייה וסגנו, נמצאה לחיילים דירה חלופית • ברזילי: "המקרה ממחיש את ההקצנה הדתית שעוברת העיר"

בגלל לבוש לא צנוע, נמנעה מחיילים בודדים השכרת דירה ברמת גן
החיילים הבודדים. "זרקו אותם" ׀ צילום: באדיבות המצולמים

חמישה חיילים בודדים, ששכרו דירה ברחוב יהודה הנשיא ברמת גן, לא הורשו להתגורר במקום, בעקבות תלונות של שכנים על לבושם הבלתי צנוע ועל נשיקות בחדר המדרגות.
סגן ראש עיריית רמת גן עו"ד רועי ברזילי ציין כי החיילים הבודדים הגיעו מרוסיה ואוקראינה. "מדובר בארבעה חיילים המשרתים בשירות פעיל, ובבחורה שעומדת להשתחרר מצה"ל, שהיא בת זוג של אחד מהם", סיפר ברזילי. "ביום חמישי, כשהם העבירו את הדברים לדירה, התקשר אליהם בעל הדירה ואמר שבעקבות תלונות של השכנים הוא מבטל את החוזה.
"בעקבות פנייה של אישה המסייעת ומלווה חיילים בודדים ברמת גן, הגעתי למקום יחד עם חבר המועצה שלומי בן ששון. הבחורה קיבלה מאוד קשה את ההודעה. היא עלתה לבניין ובכתה. היא שאלה 'מה עשיתי?'. היא והחיילים לא הבינו בהתחלה מה קרה, וחשבו שאולי זה בגלל מוצאם. הם הרגישו מאוד פגועים", סיפר ברזילי. "בחוזה השכירות לא הייתה הוראה על צניעות.
"יחד עם ראש העירייה התקשרנו לבעל הדירה וביקשנו ממנו שיאפשר לחיילים להתגורר בדירה, כיוון שאין להם מקום מגורים חלופי", הוסיף ברזילי. "ביום שישי בעל הדירה הביע חרטה על מה שקרה, התנצל והסכים שישכרו את הדירה, אבל החיילים, שמאוד נפגעו, כבר לא הסכימו. הם הרגישו שזרקו אותם ומאוד נפגעו".
ברזילי הודיע שלאחר חיפושים קדחתניים, בסיוע מתווך שוויתר על דמי תיווך, נמצאה עבור החיילים הבודדים דירה באזור שדרות ירושלים בעיר. ברזילי ציין עוד כי הוא סיכם עם בעל הדירה שהחיילים יקבלו פיצוי – מימון ההובלה וחודש שכירות חינם. "המקרה רק ממחיש את כל מה שאמרנו על ההקצנה הדתית שעוברת רמת גן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בשורה עולמית: הקסדה השיתופית הראשונה הושקה היום...

הקסדה השיתופית הראשונה בעולם הושקה היום ברמת גן ביחד עם תושבת העיר דורית אברהם, שהחלה את המאבק ביום שאיבדה את...

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2020    2 דקות
0

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה