חדשות רמת גן-גבעתיים

לראשונה בישראל: עמדת דפיברילטור תוצב בכיכר אורדע

חדשות רמת גן-גבעתיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0

מכשיר ההחייאה מיועד להציל חולי לב שהתמוטטו וזקוקים למכת חשמל עד להגעת צוותי מגן דוד אדום למקום • אם יצליח הפיילוט, יוצבו מכשירים מצילי חיים במקומות נוספים בארץ

לראשונה בישראל: עמדת דפיברילטור תוצב בכיכר אורדע
שאמה הכהן לצד עמדת הדפיברילטור. "גאים להיות הראשונים"

עמדת דפיברילטור ראשונה מסוגה נחנכה בכיכר אורדע, בתוך ארון ייחודי במתקן ריהוט רחוב. הדפיברילטור הוצב כחלק משיתוף פעולה של מד"א, משרד הבריאות, עיריית רמת גן וחברת JCDecaux, מיוזמות הפרויקט, שביצעה מיזמים דומים בחו"ל. היעד הוא להציב את המכשירים מצילי החיים במקומות נוספים ברחבי הארץ, ונראה שמכיכר אורדע תצא הבשורה.
במקרה של דום לב, כל דקה היא קריטית. עד כמה? בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול, מרגע האירוע, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה ב-10%-7%, וככל שמכת חשמל מתקבלת מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל. חיים רבים כבר ניצלו באמצעות הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל, גם ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות.
במקרה שבו אדם שהתמוטט על רקע לבבי וזקוק למכת חשמל, מי שיתקשר להזעיק את מד"א עבורו יקבל מידע על הדפיברילטור, ויוכל להפעילו לבד, עד להגעת צוותי מגן דוד אדום למקום, ובכך להציל את חייו של החולה. במקביל, הדפיברילטור מתחבר למוקד החירום של מד"א, כאשר המפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפרמדיקים במוקד 101. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.
"מכשיר הדפיברילטור שמוצב כאן הוא בשורה לציבור, ולו אם חיים של אדם אחד יינצלו", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. "יש כאן משהו חדשני, שבעבר אי אפשר היה לעשות – לשמור מכשיר יקר ערך במקום ציבורי ונגיש. אנחנו גאים להיות העיר הראשונה בישראל שברחובותיה מוצבת עמדת דפיברילטור מצילת חיים, ופנינו כבר אל המכשירים הבאים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה