חדשות רמת גן-גבעתיים

תוגבר האכיפה נגד רוכבים בפארק דוד

חדשות רמת גן-גבעתיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0

עד כה, פקחים לא יכלו לאכוף את החוק בפארק, כיוון שהשבילים שבו לא הוגדרו כמדרכות • עתה נאסרה הרכיבה במקום • ממלא מקום ראש עיריית רמת גן: "הגיע הזמן לעשות סוף לפגיעה בהולכי הרגל"

תוגבר האכיפה נגד רוכבים בפארק דוד
פקחים בכניסה לפארק. סמכויות נרחבות ׀ צילום: הפארק הלאומי

מבצע אכיפה נגד רוכבי אופניים חשמליים בפארק דוד בשכונת מרום נווה יחל השבוע. המבצע יתקיים על ידי פקחים של העירייה והפארק הלאומי, ולא תותר רכיבה במקום. בעירייה הבהירו כי המטרה היא למגר את תופעת הרכיבה הבלתי חוקית, ולשמור על ביטחונם של הולכי הרגל בפארק.
חוק האופניים החשמליים שנחקק אשתקד, מתיר רכיבה על כביש בלבד, ואוסר רכיבה על מדרכה. עד כה, פקחים לא יכלו לאכוף את החוק בפארק דוד, כיוון שהשבילים שבו לא הוגדרו כמדרכות. לנוכח התופעה המתרחבת של כניסת אופניים חשמליים לשטחי הפארק, החליטה ועדת התנועה העירונית כי בכל הכניסות לפארק דוד יוצבו תמרורים המורים על שבילים המיועדים רק להולכי רגל.
בעירייה הבהירו, כי לביצוע האכיפה הוכשרו פקחים עירוניים, שלהם הוענקו סמכויות אכיפה נרחבות המאפשרות לבצע החרמות של סוללות או של אופניים, הורדת אוויר מהצמיגים והטלת קנסות כספיים. "הגיע הזמן לעשות סוף להפקרות ולפגיעה בהולכי הרגל", ציין ממלא מקום ראש העירייה ויו"ר חברת הפארק הלאומי ליעד אילני. "ועדת התנועה בראשותי החליטה על איסור רכיבה במקום, והפקחים יבצעו אכיפה משמעותית על מנת לבצע את ההחלטה".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן הוסיף: "נאכוף את החוק בצורה קפדנית, ללא פשרות, ונמשיך להירתם לנושא בכל הכוח, כדי למנוע את האסון הבא".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה