חדשות רמת גן-גבעתיים

סאגת אשכול הגנים במרום נווה נמשכת

חדשות רמת גן-גבעתיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0

חלק מתושבי השכונה מתנגדים להקמת האשכול, כיוון שתשתיות התחבורה והחניה במקום אינן מסוגלות להכיל את מספר הרכבים • העירייה: "יוכשר מגרש חניה לטובת הורדה בטוחה של הילדים"

סאגת אשכול הגנים במרום נווה נמשכת
מתחם הגנים ברחוב רימלט. אין פתרונות חניה ׀ צילום: אביהוא בן משה

ההכרעה על התכנית להקמת אשכול גנים ברחוב רימלט 7 בשכונת מרום נווה ברמת גן עוברת לוועדת הערר המחוזית. חבר מועצת העירייה אביהוא בן משה הודיע על הגשת הערר בעקבות החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאשר את התכנית. לדבריו, הוועדה לא דנה בהתנגדויות של תושבי השכונה ואישרה את הפרויקט במעמד שלושה חברי ועדה בלבד.
"תושבים במרום נווה מתנגדים להקמת האשכול, כיוון שתשתיות התחבורה והחניה במקום אינן מסוגלות להכיל את מספר הרכבים שיגיעו לאחר הקמת הגנים", מתריע בן משה. לדבריו, ראש העירייה כרמל שאמה הכהן הזהיר במרומז כי אם ינסו תושבי השכונה לעכב את התכנית, תחזור העירייה לתכנית המקורית, לבניית בניין שש קומות ולא שלוש קומות, כפי שהוחלט כעת בוועדה המקומית.
"כעת מבקשת העירייה לבנות באותו מקום שישה גני ילדים ששלושה מהם על-אזוריים ושלושה במקום הגנים הקיימים", טוען בן משה. "הדבר יביא בכל בוקר למאות כלי רכב שינועו על כביש צר ללא פתרונות חניה ויקרינו על האזור כולו". לדבריו, בעקבות הבנייה שמתכננת העירייה, ייכרתו עשרות עצים ויבוטלו עשרות חניות.
מהעירייה נמסר: "לנוכח המחסור בגני ילדים בשיכון מזרחי ובנגבה, ובעקבות הצורך להעתיק ממרום נווה שני גנים, יוקם ברחוב רימלט אשכול גנים חדש בן שש כיתות. זאת, תוך היערכות מוקדמת וחשיבה מערכתית שתיטיב עם התושבים, בדגש על היבטים תחבורתיים ותנועתיים. במטרה למנוע פקקי תנועה ברחוב רימלט, הכניסה לאשכול הגנים מתוכננת מרחוב נגבה. לצורך כך, הגן הסמוך ברחוב נגבה יועתק לאשכול הגנים החדש, ובמקומו יוכשר מגרש חניה בן 20 מקומות, לטובת הורדה בטוחה של הילדים. באשר לעצים – נערך סקר על ידי אגרונום, והעבודה תבוצע על פי ההוראות. יודגש כי על כל עץ שייכרת, יישתלו שני עצים חדשים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה