חדשות רמת גן-גבעתיים

עולה לנו: הארנונה ברמת וגבעתיים תעלה ב-2.58%

חדשות רמת גן-גבעתיים20 ביוני 2019    דקה אחת
0

התעריף החדש נקבע על ידי משרדי הפנים והאוצר, והוא חל על כל הרשויות המקומיות • לדברי מחזיק תיק הכספים בעיריית רמת גן, פאבים, בתי קפה וגלריות ייהנו משיעורי ארנונה מופחתים

עולה לנו: הארנונה  ברמת וגבעתיים תעלה ב-2.58%
מוסרי. "טייס אוטומטי" ׀ צילום: יח"צ

הארנונה למגורים ועסקים ברמת גן ובגבעתיים תעלה החל מ-1 בינואר 2020 בשיעור של 2.58%, בהתאם לנוסחת העדכון של משרדי הפנים והאוצר, החלה על הרשויות המקומיות. "זה הטייס האוטומטי של משרד הפנים", אומר מחזיק תיק הכספים בעיריית רמת גן אלי מוסרי.
לדבריו, עדכון הארנונה מורכב משני מדדים – מדד יוקר המחיה (50%) ומדד השכר במגזר הציבורי. "מדובר בחישוב שנתי. לפני שנה, הארנונה עלתה רק בשיעור של 0.38%, כי לא הייתה אז עלייה בעלויות השכר במגזר הציבורי. העירייה צריכה לממן את ההוצאות שלה, וברמת גן עלויות השכר מהוות כ-45% מסך התקציב", ציין מוסרי. "ההנהלה, בראשות ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, מכינה תכנית חומש לעירייה, הכוללת התייעלות במנגנון העירוני וקיצוץ בהוצאות".
לדברי מוסרי, כבר קוצצו כמיליון שקל מהוצאות השעות הנוספות לעובדים. "התקציב הכולל של שעות נוספות עמד על 12.5 מיליון שקל בשנה, והיעד שלנו הוא להגיע לקיצוץ של 2 מיליון שקל בסעיף זה. אני מאמין שבמהלך שנות הקדנציה נזכה לתכנית התייעלות ולהפחתה בשיעורי הארנונה". מוסרי גילה עוד כי כ-60% מעובדי העירייה אינם מחתימים כרטיס נוכחות. "המטרה היא להביא את כל עובדי העירייה לחתום על כרטיס נוכחות".
במסגרת צו הארנונה החדש ברמת גן, ייהנו פאבים, ברים, בתי קפה וגלריות משיעורי ארנונה מופחתים. "היעד הוא לעודד פתיחת מקומות בילוי ואמנות בעיר", הסביר מוסרי.
שאמה הכהן ציין: "למי שכבד לו מדי לשלם את הארנונה הדו-חודשית, ניתנת אפשרות לפצל את התשלום. לגבי הספינים והפופוליזם סביב עדכון תעריפי הארנונה, שמפזרים לרוב בעלי עניין במזיד ואחרים בתמימות, נציג לציבור את העובדות הנכונות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה