חדשות רמת גן-גבעתיים

הטובים לסייבר

חדשות רמת גן-גבעתיים13 ביוני 2019    דקה אחת
0

ארבעה מבין מסיימי קורס "מגן בסייבר" של צה"ל מתגוררים ברמת גן וגבעתיים • דיברנו עם שניים מהם על הקורס, האחריות הגדולה והחוויות שבדרך

הטובים לסייבר
לוחמת הסייבר נ' בפעולה. "זה העתיד" ׀ צילום: דובר צה"ל

ארבעה מבין מסיימי קורס "מגן בסייבר" של צה"ל הם תושבי רמת גן וגבעתיים. בוגרי הקורס ישתלבו בהגנה על מערכות הצבא בממד הקיברנטי.
בית הספר למקצועות המחשב וההגנה בסייבר (בסמ"ח) הוא הגוף העיקרי להכשרת חיילים בתחום המחשוב בצה"ל, ובו מכשירים בכל שנה אלפי חיילים למקצועות המחשב השונים. השוחרת נ', בת 19 מרמת גן, למדה בתיכון בליך והרחיבה בתחומי מחשבים ופיזיקה. על תפקיד "מגן הסייבר" היא שמעה לראשונה מקרוב משפחה. "הוא סיפר לי על העבודה, וקיוויתי לקבל את האפשרות להתגייס לתפקיד. התחום עניין אותי מאוד. זה העתיד", היא אומרת.
לעומתה, השוחר נ', בן 18 מגבעתיים, דווקא לא הכיר את התפקיד לפני שהתגייס. "למדתי באורט גבעתיים והרחבתי אלקטרוניקה וביולוגיה", הוא מספר. "תמיד התעניינתי במחשבים והתעסקתי ברובוטיקה. לא הכרתי את הקורסים השונים, ורק כשהגעתי למיונים, שמעתי על הקורס והבנתי שיש בו שילוב של עולמות תוכן רבים, ושהוא יכול לעניין אותי".
הקורס מכשיר את בוגריו להגן על רשתות צה״ל ועל מערכות צה״ל בפעילות השוטפת בשגרה ובחירום. במהלך הקורס נחשפים החניכים לטכנולוגיות ולכלים מתקדמים ונדרשים להוכיח יכולות חקרנות, למידה עצמית ועבודה בצוות. בצה"ל מציינים כי בסיום הקורס משתבצים הבוגרים למגוון תפקידים במגוון יחידות – אגף התקשוב וההגנה בסייבר, זרוע האוויר, זרוע הים, אגף המודיעין, זרוע היבשה והמטה הכללי. ייעודם – לגלות ולזהות אנומליות ברשת, חקירת אירועי סייבר, ביצוע בדיקות חדירות וזיהוי וסיכול אירועי סייבר.
"הקורס היה מדהים, מאתגר, אינטנסיבי ומעניין מאוד", מספרת נ'. "יצאתי מהקורס עם ידע ועם חברים לחיים. לאורך הקורס הרגשתי שכולם עוזרים לכולם ומרימים אחד את השני כשצריך". נ' הבן מוסיף: "גיליתי שאני מסוגל להרבה יותר משחשבתי, ופיתחתי את יכולת הלמידה העצמית. זו הייתה חוויה מעצימה ומיוחדת. לתפקיד יש חשיבות גדולה. לעשייה שלנו יכולות להיות השלכות מבצעיות חשובות על ביטחון המדינה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה