חדשות רמת גן-גבעתיים

החלילן מגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים13 ביוני 2019    דקה אחת
0

לקראת שבוע הספר בעיר, הקריא ראש העירייה לילדי כיתות א' את סיפור הילדים הקלאסי "החלילן מהמלין" • קוניק: "התרגשתי לראות את פני הילדים ונפעמתי מיכולת ההקשבה וההבנה שלהם"

החלילן מגבעתיים
קוניק וילדי כיתות א'. "הייתה לי הזכות" ׀ צילום: דוברות העירייה

גבעתיים מציינת לאורך חודש יוני את שבוע הספר, במגוון רחב של אירועים ופעילויות למבוגרים ולילדים, שיתקיימו בספריות העירוניות ובמרכזים הקהילתיים השונים בעיר. במסגרת האירועים, ביקר ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ביום חמישי בבתי הספר היסודיים בעיר והקריא לילדי כיתות א ' את סיפור הילדים הקלאסי "החלילן מהמלין".
האווירה הייתה שמחה ומלאת הנאה, והילדים היו מרותקים לסיפור על העיר מוכת העכברים ועל החלילן שעושה בה פלאים, והבינו את מוסר ההשכל החשוב של הסיפור – הבטחה חייבים לקיים. בעירייה מבטיחים שבמסגרת אירועי שבוע הספר, ייחשפו כל שכבות הגיל לעשייה הספרותית-תרבותית בארץ ולעידוד החוויה המהנה שמספקת הקריאה בכל גיל.
קוניק: "התרגשתי לראות את פני הילדים ונפעמתי מיכולת ההקשבה וההבנה שלהם. גם בדור שבו קוראים פחות, נראה כי העניין בסיפור ובסיפורת הוא רב, ואני מאוד שמח על כך שהייתה לי הזכות להקריא בפניהם את הסיפור הנפלא הזה, עם מוסר ההשכל החשוב שהוא מעביר".
לקראת אירועי שבוע הספר בעיר, התקיים אתמול (רביעי)מפגש עם הסופר דודי בוסי, ששוחח עם האורחים על תרגום חוויות אישיות לכתיבה הנשענת על דמיון ואינטואיציה. בנוסף, במשך החודש יציעו חנויות ורשתות הספרים בעיר אלפי כותרים חדשים ורבי-מכר. השנה יצוין שבוע הספר העברי בסימן קריאה משותפת, במסגרת שיתוף הפעולה של התאחדות המוציאים לאור בישראל ותכנית "ספריית פיג׳מה" – מיזם פילנתרופי משותף של קרן גרינספון ומשרד החינוך, שמטרתו להנחיל לאלפי ילדים בישראל אהבה לקריאה ולספרים, במסגרתו מקבלים הילדים מדי שנה ספרים במתנה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה