חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים ללא הפסקה

חדשות רמת גן-גבעתיים6 ביוני 2019    3 דקות
0

בעקבות השכנים מתל אביב, בעירייה בוחנים אפשרות להענקת היתר לילה לפאבים וברים • השבוע נפגשו קוניק ובכירי העירייה עם כמה מהבעלים של עסקי הבילוי בעיר

גבעתיים ללא הפסקה
רחוב כצנלסון בגבעתיים. מגיעים גם מתל אביב ׀ צילום: דוברות העירייה

בעקבות השכנים מתל אביב, הופכת גם גבעתיים לעיר בילויים ללא הפסקה. בעירייה בוחנים אפשרות להענקת היתר לילה לפאבים וברים, שיאפשר להם לפעול מעבר לשעות הקבועות, במקרים שבהם לא תהיה הפרעה לדיירים.
בפגישה עם בעלי פאבים מגבעתיים, השתתף גם ראש העירייה רן קוניק, כשאיתו בכירים בעירייה העוסקים בתחומי רישוי עסקים, פיקוח, הנדסה, ייעוץ משפטי ואיכות הסביבה. בעירייה ציינו כי הפגישה נועדה לחדד את הכללים הנוגעים לפתיחת עסקים ולקיומם, ולהציג שינויים ומגמות להמשך.
אזור כצנלסון בגבעתיים הפך כבר מזמן למתחם תוסס של פאבים, ברים ובתי קפה, שמגיעים אליו בליינים רבים מתל אביב, מרמת גן ואף מערים רחוקות יותר. במקביל, פועלים בעיר בתי קפה, שמלאים בסופי השבוע. גם מתחם כורזין צפוי לעלות על מפת מוקדי הבילוי.
קוניק, שפתח את המפגש, ציין כי גבעתיים עברה התעוררות גדולה ופריחה של חיי הלילה בשנים האחרונות, וקרדיט גדול מגיע לבעלי העסקים הפועלים בעיר. עם זאת, הבהיר קוניק, כי בשל מאפייני העיר, ומתוך רצון לשמור על איזון בין המבלים לבין הציבור המתגורר בסמיכות למקומות הבילוי, יש לחדד את הנהלים וליצור הסדרה שתשרת את כולם.
מנהל אגף הנכסים בעירייה, אלון בוקסנבוים, שנתן סקירה כללית של המצב, חידד לבעלי העסקים את ההנחיות, והדגיש את ענייני ההסדרה בשורת תחומים. הוא הודיע שעיריית גבעתיים הכינה חוק עזר עירוני חדש (מניעת רעש), שצפוי לקבל תוקף לאחר תום ההליכים.
על פי חוק העזר החדש, על בעלי העסקים יהיה להסיר את הרמקולים מחוץ לעסק. השמעת מוזיקה תותר רק בחלל הפנימי. להערכת בוקסנבוים, הסרת הרמקולים מחוץ לבית העסק תצמצם משמעותית את התלונות, תפחית את הקנסות שאותם מקבלים בתי העסק ותאפשר יצירת חיים משותפים ותקינים עם השכנים. עוד הוא הודיע כי העירייה בוחנת את האפשרות לתת היתר לילה בימים מסוימים על פי שיקול דעתה. ההיתר יאפשר פעילות מעבר לשעות הקבועות.
בסוגיית סגירות חורף, בניית דקים ומרקיזות, הבהיר בוקסנבוים, כי התכנית העירונית קובעת כללים להקמת סוכך עונתי בחודשים אוקטובר-אפריל. לאחרונה הכינה העירייה הנחיות מרחביות, הכוללות גם הוראות עיצוביות לסגירות חורף. לעומת זאת, העירייה אינה מאשרת בניית דק על המדרכות, וכל אלמנט קונסטרוקטיבי המחובר לבניין – נדרש לגביו אישור. הוא הבהיר כי ההנחיות המרחביות כוללות גם הוראות להתקנת מרקיזה.
במפגש הובהר לבעלי העסקים כי קיים מדריך מפורט להצבת כיסאות ושולחנות בתחום המדרכה, או הדרך שסומנה על ידי העירייה. בין השאר, נמסר להם, כי יש לשמור על מעבר של 1.5 מטר לפחות מהמדרכה, לטובת ציבור העוברים במרחב הציבורי. בנוסף, לאחר אישור הגורמים המוסמכים ייקבעו הנחיות לגבי האזורים המותרים לפתיחת פאב וכן לגבי כמות העסקים באותו אזור.
איתמר אביבי, מחזיק תיק נכסים ועסקים במועצת העיר, הציג את הקמת היחידה לקידום עסקים בעירייה. על פי התכנית, יוקם פורום מקצועי לבעלי ברים ומסעדות, עם הכשרות מקצועיות ופגישות היוועצות, בכוונה לעודד את המסחר בעיר, ויוקצה תקציב ייעודי לשיווק ואירועי קידום עסקים. כמו כן, מתוכנן כנס קידום עסקים עירוני, בשיתוף משרד הכלכלה, במהלך חודש יולי, שבו יוצגו דרכים לקידום העסק, תוך אפשרות לשיתופי פעולה עם העירייה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה