חדשות רמת גן-גבעתיים

חמישה מקרי חצבת התגלו ברמת גן השבוע

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2019    דקה אחת
0

מנתוני משרד הבריאות עולה כי בין הנדבקים שני תלמידים בבתי הספר ערמונים וזומר והורה שנכח בבית הספר אביגור • מ"מ ראש העירייה: "הורים שאינם מחסנים את ילדיהם הם חסרי אחריות

חמישה מקרי חצבת התגלו ברמת גן השבוע
חיסון נגד חצבת. מוקד חיסונים פועל בבית הספר ניצנים ׀ צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בשבוע האחרון אובחנו חמישה מקרי חצבת בקרב ילדים ברמת גן, כך הודיעה מנהלת לשכת הבריאות המחוזית בתל אביב, ד"ר רבקה שפר, במכתב למנהלת אגף החינוך בעיריית רמת גן, אורית איטיאל. "מקרים אלה הם חלק מהתפרצות שהחלה לפני יותר משנה, ועד כה חלו במחלה כ-4,000 איש בישראל", ציינה הרופאה המחוזית.
מהפירוט עולה כי במערכת החינוך ברמת גן אובחנו בימים האחרונים מקרי חצבת אצל פעוט, שני תלמידי בתי ספר (ערמונים וזומר), ואצל הורה שנכח מספר שעות בבית הספר אביגור. לדברי שפר, "תלמידי בתי הספר חוסנו במוקד מיוחד".
ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני ציין כי מהנתונים עולה שכ-97% מהילדים הרשומים בתחנות טיפת חלב ו-95% מתלמידי כיתות א'-ט' במוסדות החינוך בעיר מחוסנים נגד חצבת. בנוסף, הוא הודיע כי בכוונתו לפנות למשרד הבריאות, בבקשה להורות שלא לאפשר לתלמידים שאינם מחוסנים נגד חצבת להיכנס למוסדות החינוך.
"הורים שאינם מחסנים את ילדיהם הם בעיניי חסרי אחריות. לנו אין סמכות לאסור על כניסת ילדים לא מחוסנים למוסדות החינוך, ולכן אני מתכוון לפנות למשרד הבריאות. על פי פקודת הבריאות, ניתן יהיה לאסור כניסת תלמידים, אם קיים סיכון למגיפה. הסמכות על האיסור היא בידי משרד הבריאות.
אילני ציין עוד כי ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, מנכ"לית העירייה רחלי מרום ובכירים במערכת החינוך בעיר עוקבים מקרוב אחר הנעשה. "פתחנו מוקד חיסונים בבית הספר ניצנים, ונמשיך לעקוב ולעשות הכל. אנחנו מאמינים בשקיפות, ולכן משתפים את מכתב משרד הבריאות בעניין החצבת".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה