חדשות רמת גן-גבעתיים

הפוד טראקס מגיעות לרמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2019    דקה אחת
0

בכך מאמצת העיר, לראשונה בישראל, את הטרנד העולמי • בשלב ראשון יוצבו שתי משאיות אוכל בכיכר אורדע

הפוד טראקס מגיעות לרמת גן
פוד טראק. היישר מניו יורק לרמת גן ׀ צילום: דוברות העירייה

פוד טראקס, משאיות אוכל, הפכו בשנים האחרונות לטרנד קולינרי בערים מרכזיות בעולם. גם בישראל הן הפכו לחלק מהנוף, אבל רק בירידים ובפסטיבלים, ולא כדרך קבע. החל מהיום (חמישי), יוצבו פוד טראקס לראשונה בכיכר אורדע ברמת גן, ובהמשך גם בערים נוספות.
"אם טרנד משאיות האוכל סוחף את העולם ועובד מצוין בערים כמו ניו יורק ולונדון, אין סיבה שלא נביא אותו לכאן", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. "כדי להפוך לאזור בילוי מרכזי בגוש דן, לעיר אסור להישאר מאחור, והיא חייבת להתעדכן בלי הפסקה. המהלך יפיח חיים חדשים באזור וישדרג את תרבות הבילוי, במטרה למשוך לעיר מבקרים, כמו בימיה הטובים", הוסיף.
כאמור, הפוד טראקס יחנו בכיכר רמב"ם (אורדע) בלב העיר, ויציעו חוויה קולינרית-אורבנית ייחודית וכשרה לתושבי העיר ולאורחים. בשלב ראשון, יוצבו במרכז העיר שתי משאיות נייחות, מבלי להוות מטרד לתנועה. המשאית הראשונה תתפקד כבית קפה ותגיש גם סלטים טריים, כריכים, פיצה, מיצים טבעיים וגלידה. המשאית השנייה תציע מטבח בשרי מתחלף, עם שלל מנות ב-45-35 שקל, בהן: עראיס, סופלאקי קבב יווני וסטייק בפיתה. שתי המשאיות מהוות סנונית ראשונה של בפרויקט אוכל הרחוב, כשבהמשך יורחב הפרויקט למוקדים שונים בעיר.
להשקת הפרויקט קדם הליך מקיף, שבמסגרתו בחנה העירייה, באמצעות אגף הרכש וההתקשרויות, מִנהלת העסקים העירונית ואגף התשתיות, ספקים בתחום הקולינריה, עד לבחירת הספק המתאים ביותר לביצוע המשימה. מי שנבחרה לתפעל את המערך היא חברת Food truck company, בניצוחו של השף גיא פרץ, שמוביל בשנים האחרונות את המגמה.
בכך הופכת רמת גן לעיר הראשונה שמאשרת בהליך מוסדר פוד טראק במרחב האורבני, במטרה להגיש למבקרים שילוב מנצח של אוכל, אווירה וחדשנות. "רשויות רבות מנהלות מאבקים בירוקרטיים מפרכים למתן רישוי משאיות, אבל אני גאה לבשר שאנחנו הראשונים בארץ שהתגברו על הקשיים והפכו את טרנד הפוד טראק לפעילות עירונית קבועה", ציין שאמה הכהן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מצוקת הקורונה: דפק בדלת וביקש אוכל

"הייתי המום, אדם עובר בין הדירות ומבקש אוכל", סיפר ל"המקומון" גבר כבן 45, המתגורר ברחוב תל חי ברמת גן, על...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    2 דקות
0

רמת גן: תוספת של 207 יחידות דיור...

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה שתי תוכניות להתחדשות עירונית ברמת גן, הכוללות בניית 207 יחידות דיור. במתחם הרחובות אבא הלל-הדקלים,...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה