חדשות רמת גן-גבעתיים

מאות קורקינטים חדשים יוצבו ברמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2019    דקה אחת
0

את המכשירים תפרוס חברת הקורקינטים השיתופיים LIME • ב-2018 ניתנו לרוכבי אופניים וקורקינטים 2,096 דוחות ברמת גן ו-320 בגבעתיים, בגין עבירות תנועה

מאות קורקינטים חדשים יוצבו ברמת גן
צילום:אלעד מלכה

חברת הקורקינטים השיתופיים LIME תפרוס עוד מאות קורקינטים ברחבי רמת גן. בתחילת פברואר פרסה החברה מאות מכשירים באזור הבורסה. מאז צברו הקורקינטים החשמליים פופולריות רבה, ובעירייה מעריכים שהם מסייעים להפחתת עומס התנועה באזור.
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן פנה למנכ"ל החברה יניב גודר, על מנת להגדיל את מספר הקורקינטים בעיר, והחל מהשבוע פרוסים ברחבי רמת גן עוד מאות מכשירים של החברה – בעיקר באזור מזרח העיר. "מאז ש-LIME החלה לפרוש את הקורקינטים בעיר, אנו רואים הפחתה משמעותית בתנועת כלי רכב. מדובר בבשורה תחבורתית וסביבתית חשובה מאוד לתושבי העיר", ציין שאמה הכהן.
"לא מעט רשויות בישראל מבינות שאנחנו הפתרון הכי יעיל וזול. בזכותנו, הציבור מוותר על המכוניות ונוסע בקורקינטים", ציין מנכ"ל החברה יניב גודר.
בתוך כך, פורסם השבוע כי רמת גן מדורגת במקום השלישי, וגבעתיים במקום השמיני, במספר הדוחות שנרשמו אשתקד לרוכבי אופניים חשמליים וקורקינטים, שנתפסו בעת ביצוע עבירות תנועה. על פי נתוני המשטרה ועמותת "אור ירוק", במהלך שנת 2018 חולקו יותר מ-24 אלף דוחות לרוכבי אופניים חשמליים בגין עבירות תנועה. 2,096 דוחות נרשמו ברמת גן ו-320 בגבעתיים.
"בכל שנה נפגעים יותר ויותר בני אדם בתאונות עם אופניים חשמליים. כדי למנוע את ההרוג הבא, חייבים להגביר את האכיפה המשטרתית, ובעיקר את האכיפה של הפקחים העירוניים. במקביל, חייבים להגביר את המודעות בקרב הציבור לחשיבות חבישת קסדה ולרכיבה על פי החוק וכללי הבטיחות", ציין מנכ"ל "אור ירוק" ארז קיטה, שיצא בקריאה למשרד התחבורה להגביר את סלילת שבילי האופניים.
בעמותת "אור ירוק" התריעו עוד כי מתחילת השנה נהרגו שישה רוכבי אופניים חשמליים. זאת, לאחר ש-2018 הייתה שנת שיא במספר הנפגעים, והסתיימה עם 19 רוכבים הרוגים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

סערה תורנית

  חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות
0

הג'וב הכי טוב בעולם

  במקום הטיול הגדול שאחרי הצבא, צעירים רבים רוצים לעבוד כשליחים של הסוכנות היהודית מעבר לים. "אם יש סיבה טובה...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה