חדשות רמת גן-גבעתיים

אחרי השריפה: קניון איילון נפתח למבקרים

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2019    דקה אחת
0

שישה צוותי כבאות והצלה מתחנת רמת גן, בסיוע תחנות שכנות, השתלטו על האש, שפרצה בקניון ביום שלישי, ככל הנראה כתוצאה מקצר בארון החשמל של מסעדה במקום

אחרי השריפה: קניון איילון נפתח למבקרים
עשן מיתמר מקניון איילון. רבים סירבו להתפנות ׀ צילום: כבאות והצל

שריפה שפרצה ביום שלישי לפנות ערב, ככל הנראה כתוצאה מקצר בארון חשמל במטבח של מסעדת "שיפודי התקווה" בקניון איילון ברמת גן, גרמה לבהלה ולפינוי מאות מבקרים מהקניון.
שישה צוותי כבאות והצלה מתחנת רמת גן, בסיוע תחנות שכנות, השתלטו תוך זמן קצר על האש. ממשטרת מרחב דן נמסר כי מיד עם תחילת האירוע, פונו המבקרים מהשטח הסמוך למסעדה. במקביל, הגיעו סקרנים רבים, שהתגודדו בסמיכות למבנה. במהלך הפינוי, אדם סירב להתפנות ותקף שוטר, שפונה לבית החולים במצב קל לצורך טיפול רפואי. החשוד בתקיפה, בשנות ה-40 לחייו, נעצר לחקירה.
"הייתי בסרט עם חברה, ואז הגיע סדרן ואמר שיש שריפה וצריכים לצאת מהאולם. כשיצאנו, היה עשן סמיך ושחור, ובקושי ראינו מה קורה. ירדנו קומה והעשן השחור רק התגבר. המשכנו ללכת לעבר הכניסה", סיפרה אתי, שהייתה במקום. לדבריה, בעוד היו כאלה שמיהרו להימלט מהקניון, היו גם מבקרים שלא הזדרזו לצאת. "ראיתי כאלה שהמשיכו לשבת בבית קפה", שחזרה.
חיים, שהיה בקניות בקניון, סיפר: "שמענו אזעקות והיו כאלה שנבהלו וברחו. אבל ראינו גם אנשים שנשארו, אולי מתוך סקרנות או אדישות. אמרו שיש בלוני גז שעלולים להתפוצץ והיה מפחיד. אחרי כמה דקות הגיעו כבאים שטיפלו בשריפה בתוך העשן השחור".
לאחר שהכבאים השתלטו על השריפה, שפרצה במטבח המסעדה, נערכו סריקות ובדיקות של מערכות הכיבוי וההתרעה, וקומת המסעדות ובתי הקולנוע נותרו סגורים במהלך הערב. בהנהלת הקניון הבהירו שהמקום בטוח למבקרים, והודיעו שהגורם לשריפה ייבדק על מנת למנוע מקרים כאלה בעתיד.
מהנהלת הקניון נמסר: "קניון עזריאלי איילון נפתח למבקרים ביום רביעי, לאחר בדיקה מקיפה ואתחול הדרגתי של מערכות כיבוי האש, שפעלו ללא רבב בעת האירוע, ולאחר שנתקבלו כל האישורים הנדרשים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה