חדשות רמת גן-גבעתיים

לא מתגלגלים בביקוש

חדשות רמת גן-גבעתיים27 במאי 2019    2 דקות
0

בעקבות בקשת ראש העיר: חברת הקורקינטים השיתופים LIME תרחיב את פעילותה ברמת-גן

לא מתגלגלים בביקוש
צילום אלעד מלכה

חברת הקורקינטים השיתופים LIME תפרוס עוד מאות קורקינטים ברחבי רמת-גן, זאת בעקבות פנייתו של ראש העיר, כרמל שאמה הכהן.

בתחילת פברואר פרסה חברת LIME מאות מכשירי קורקינט חשמליים, באזור הבורסה ברמת-גן. מאז צברו הקורקינטים החשמליים פופולריות רבה והם בן הגורמים העיקריים להפחתת עומס התנועה באזור. בסופ"ש האחרון פנה ראש העיר רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, ליניב גודר, מנכ"ל החברה, על מנת להגדיל את כמות הקורקינטים הפרוסים בעיר, והחל מיום שלישי הקרוב יפרשו ברחבי העיר עוד מאות קורקינטים של החברה – בעיקר באזור מזרח העיר, החסר בתשתיות של תחבורה ציבורית.
ההגעה של Lime בישראל מתרחשת לאחר סבב גיוס נוסף של החברה של 310 מיליון דולר בשווי של 2.4 מיליארד דולר. הקורקינטים של החברה כוללים מערכת GPS חדישה, חיבור אלחוטי של הסמארטפון למערכת הקורקינט וכן נעילה אוטומטית. עלות השכרת קורקינט תהיה 5 שקלים, וכל דקת נסיעה תעלה 50 אגורות. השירותים זמינים בקלות ובנגישות עם הורדת אפליקציית LIME מחנויות ההורדה. בנוסף, יכולים הנוסעים לעקוב דרך האפליקציה אחר המיקומים שבהם פזורים הקורקינטים ברחבי העיר ולשריין להם קורקינט עד ל- 15 דקות. עמדות האיסוף יפוזרו בפרישה רחבה בעיר להנאת התושבים.

ראש עירית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "כשמדברים על איכות חיים עירונית אין כלי שיותר מתאים מקורקינט שיתופי. מאז ש- LIME החלה לפרוש את הקורקינטים באזור הבורסה אנו רואים הפחתה משמעותית בתנועת כלי רכב. בהתחשב בעובדה שקורקינט חשמלי פולט בין 1%–2% פחמן ביחס למכונית, פר קילומטר, הרי שמדובר פה בבשורה תחבורתית וסביבתית חשובה מאוד לתושבי רמת-גן".

מנכ"ל LIME ישראל, יניב גודר: "התרגשתי לקבל את פנייתו של ראש העיר, לא מעט רשויות בישראל מבינות שאנחנו הפתרון הכי יעיל והכי זול. בזכותנו הציבור מוותר על המכוניות ונוסע בקורקינטים. ציבור הנהגים צריך להודות על כל רוכב קורקינט שהוא רואה, שכן מדובר על מכונית אחת פחות שלא עומדת לידו בפקק. הצרכן הישראלי הוא צרכן חכם. הצרכן מבין את הערך מוסף שלנו ככלי התחבורתי הכי יעיל והכי נוח וחסכוני עבורו."

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער

דמי הרישום לתנועות הנוער ברמת גן יוזלו בשיעור חד של עד 90%. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה