חדשות רמת גן-גבעתיים

דיפלומטיה מגבעתיים לגרמניה

חדשות רמת גן-גבעתיים26 במאי 2019    2 דקות
0

התלמידים, המשתתפים בקורס הייחודי "דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית", נפגשו עם בני נוער מקומיים ועם חברי מועצת העיר, ביקרו באתרים הקשורים בשואה וחתמו בספר הזהב של העיר

דיפלומטיה מגבעתיים לגרמניה
צילום באדיבות עיריית גבעתיים

משלחת תלמידים מגבעתיים חזרה בשבוע שעבר מסיור בעיר התאומה של גבעתיים  אסלינגן בגרמניה במסגרת הקורס "דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית". כבר ביום הראשון לסיור פגשה המשלחת קבוצת של 8 מצעירי אסלינגן שהצטרפו למשלחת וליוו אותה לאורך כל השהייה בגרמניה. הגרמנים קיימו פעילות חברתית כדי ליצור היכרות וקשר בין שתי הקבוצות, המארחים הגרמניים הציגו מסכת ומצגות, שעסקו בהיסטוריה של העיר והמחוז – אסלינגן – והאתרים שבהם.

זו השנה השלישית שמתקיימת ב"מרכז המצוינות" שבגבעתיים תכנית חדשנית וייחודית לתלמידי תיכון בשם "דיפלומטיה ותקשורת בינלאומית". התכנית  משתפת תלמידים מכלל בתי הספר התיכוניים בעיר, ומושתת על סיורים והרצאות מפי מיטב המרצים מהאקדמיה בנושאים הקשורים ביחסים הבינלאומיים של מדינת ישראל עם מדינות העולם, וממקדים את ההתבוננות פנימה – למתרחש בתוך מדינת ישראל.  ד"ר דגני, מרצה באוניברסיטת בר אילן בתחום מדע המדינה, הינו המנהל האקדמי של התכנית.

התלמידים שלומדים בתכנית מומלצים ע"י הנהלות ביה"ס עפ"י קריטריונים מובנים כמו: יכולת אקדמית, סקרנות אינטלקטואלית, עניין בתחום הלימודי המוצע, ידיעת השפה האנגלית ברמה טובה , יכולת התמודדות עם חומר עיוני אקדמי, וכמובן זמן פנוי לאחר שעות הלימודים הסטנדרטיות.

כבר ביום הראשון לסיור, פגשה המשלחת קבוצת של שמונה מצעירי אסלינגן, שהצטרפו לתלמידי גבעתיים לאורך כל השהייה בגרמניה. המשלחת סיירה יחד עם המארחים בבית כנסת יהודי עתיק ובמתחם זיכרון לכ-600 עובדי כפייה יהודיים, הממוקם באזור, והיסטוריון של העיר סיפר לתלמידים מגבעתיים על שהתחולל במקום בשנת 1944.

במהלך הביקור המגוון, ערכו המארחים למשלחת קבלת פנים בחדר הישיבות של ראש העירייה, שכללה טקס כתיבה וחתימה בספר הזהב של העיר. לטקס הגיעו גם כמה מחברי מועצת העיר, לשיחה ולמפגש עם בני הנוער מגבעתיים. בקבלת פנים נוספת, נפגשה המשלחת עם חבר הפרלמנט הפדראלי של מחוז אסלינגן.

ביום האחרון ערכה המשלחת סיור בברלין משלחת התלמידים מגבעתיים סיור בברלין וביקרה במוזיאון השואה בעיר, הנמצא מתחת לאנדרטת האבנים האפורות, באתר הבונקר של היטלר, באנדרטת הזיכרון לחיילי הצבא האדום שכבש את ברלין במאי 1945, באנדרטת זיכרון צנועה לזכר הלהטבי"ם שהושמדו על ידי הנאצים, במקום בו היה כלא שהופעל על ידי השטאזי.

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה