חדשות רמת גן-גבעתיים

ובמקום הראשון: תושבי רמת גן וגבעתיים, שממעטים לנסוע ברכבם הפרטי

חדשות רמת גן-גבעתיים23 במאי 2019    דקה אחת
0
ובמקום הראשון: תושבי רמת גן וגבעתיים, שממעטים לנסוע ברכבם הפרטי
רחובות העיר. "תחבורה ציבורית יעילה הכרחית לניהול שגרת חיים נורמלית" ׀ צילום: שלומי מזרחי

גבעתיים ורמת גן הן הערים שתושביהן ממעטים לנסוע באופן יחסי ברכב פרטי, לעומת ערים אחרות. נתון מפתיע זה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נובע אולי מהמרחקים הקצרים יחסית בין מקום המגורים למקום העבודה של רבים מהתושבים, וחיפוש פתרונות חלופיים לנוכח עומסי התנועה הכבדים בשעות הלחץ.
תושבי גבעתיים נוסעים רק 11.7 אלף ק"מ בממוצע בשנה ברכבם הפרטי ואחריהם מדורגים תושבי רמת גן, הנוסעים 12.1 אלף ק"מ בממוצע בשנה ברכב הפרטי. במקום השלישי – תושבי תל אביב-יפו, אשר נוסעים 12.5 אלף ק"מ בשנה, ברביעי תושבי הרצליה, עם 12.8 אלף ק"מ, ובחמישי תושבי גבעת שמואל, עם 13 אלף ק"מ בממוצע בשנה.
בעמותת אור ירוק השוו את הנתונים למספר כלי הרכב לאלף תושבים, ומהם עולה כי במרכז הארץ יש יותר כלי רכב לנפש מאשר בפריפריה, וככל שמתרחקים מהמרכז, כך יורד מספרם. במקום הראשון ניצבת ראשון לציון, עם 594.7 כלי רכב לאלף תושבים. מודיעין עילית היא העיר עם מספר כלי הרכב הנמוך ביותר – 55.6 כלי רכב לכל אלף תושבים.
בעמותת אור ירוק ציינו שהסיבה לכך שתושבי אזור המרכז נוסעים פחות ברכביהם הפרטיים, לעומת תושבי הפריפריה, היא אפשרויות מגוונות ורבות יותר לנסיעה בתחבורה הציבורית.
מניתוח של העמותה עולה כי מי שנסעו הכי הרבה ברכבם הפרטי הם דווקא תושבי רהט – 22.3 אלף קילומטר בממוצע מדי שנה. "דווקא ביישובים שמרוחקים ממרכזי הערים הגדולות, יישובים עם רקע סוציו-אקונומי נמוך, הצורך בתחבורה ציבורית טובה ויעילה הוא הכרחי לניהול שגרת חיים נורמלית", ציין מנכ"ל אור ירוק, ארז קיטה.
לדבריו, אם המדינה תאפשר לתושבים להגיע בקלות אל מחוץ לערים, ניתן יהיה לצמצם את הפערים החברתיים, ויותר אנשים יוכלו לעבוד או ללמוד במרכז, להרוויח יותר כסף ולשפר את איכות חייהם.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה