חדשות רמת גן-גבעתיים

היש צוהלת ושמחה כמוני רמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים21 במאי 2019    2 דקות
0

"פאן רמת-גן", יוזמה חדשה וייחודית שנולדה בעיר, שמה לה למטרה לשמח את תושבי רמת-גן

היש צוהלת ושמחה כמוני רמת גן
צילום אלסון שיר

לפעמים שמחה היא לא רק רגש, אלא משימה. לכך הפכו אותה שני צעירים רמת-גנים נלהבים, חברי ועד הקומה השנייה, גל בנג'יו (29) ולי צנג (33). "החלטנו לקבוע לעצמנו משימה – להעצים את השמחה ברמת-גן", הם אומרים. שניהם עומדים מאחורי היוזמה הייחודית "פאן רמת-גן", שתושק בשבוע הקרוב באירוע שמח במיוחד בשכונת במרום נווה.

גל בנג'יו מספר כי: "היה לי חלום להגדיל את השמחה בעיר, אני רוצה לראות כמה שיותר אנשים מחייכים, צוחקים, ומפיצים את השמחה הלאה לאנשים נוספים. הרי שמחה היא דבר מדבק".

לי צנג, שמיד התחברה לרעיון, הוסיפה: "זו הזדמנות לצעירי העיר לצאת ולפעול, וכאנשי חינוך היה לנו ברור שצריך לחבר לעניין גם את הנוער".

ואכן, במטרה לעורר שמחה ברמת-גן, הכינו השניים מערכי שיעור ופעולות עבור מערכות החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית בעיר. הפעילויות עסקו כמובן בנושא השמחה, החשיבות שלה בהיבטים בריאותיים וחברתיים והיופי שבה, כשהן מעודדות את התלמידים ליצור מעגל של שמחה ולהפיץ אותה לקהילה.

לטובת המטרה החשובה, גל ולי גייסו מתנדבים רבים ממרכז הצעירים, מועצת הנוער העירונית, פרלמנט הנוער ותנועות נוער הפועלות בעיר וביחד יקיימו השבוע את אירוע השיא של הפרויקט – "פאן ברמת-גן". במסגרת האירוע יוזמנו התושבים ליהנות ממגוון פעילויות להגדלת השמחה בעיר – מליצנים רפואיים, דרך דוכנים של תנועות הנוער, משחקי ילדות, חלוקת הפתעות לעוברים ושבים – הכל בהתנדבות מלאה ועם חיוך ענק. במטרה להפיץ את בשורת השמחה לכל עבר, אירועי פאן רמת-גן צפויים להפוך למסורת ולהתקיים במוקדים נוספים בעיר .

שלומי בן ששון, מחזיק תיק הצעירים ותיק מעורבות חברתית, שתמך וליווה את הפרויקט משלביו הראשונים: "אני גאה לראות רמת-גנים צעירים ונלהבים. יש לנו בעיר צעירים מאד איכותיים. השינוי מגיע מתוכנו וכל מי שרוצה לעשות שינוי יקבל את כל העזרה שלנו לשם כך".

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "העירייה בראשותי מובילה ומעודדת יוזמות של פרויקטים ומיזמים מעין אלה הצומחים מהשטח ביחד. נהפוך את רמת-גן למקום הכי טוב לחיות בו. אני מזמין את התושבים לקחת חלק ביוזמה העירונית החדשה, לשמוח ולשמח, עד ליצירת מעגל קהילתי מגובש ומאוחד".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

סערה תורנית

  חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות
0

הג'וב הכי טוב בעולם

  במקום הטיול הגדול שאחרי הצבא, צעירים רבים רוצים לעבוד כשליחים של הסוכנות היהודית מעבר לים. "אם יש סיבה טובה...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה