חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן תתמוך בקמפיין "אוטיסט זה לא קללה!"

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במאי 2019    דקה אחת
0

שיתוף הפעולה עם עמותת "חברים לרצף" נוצר בעקבות מפגש עם ראש העירייה במסגרת "הדלת הפתוחה" • שאמה הכהן: "נפעל על מנת לעטוף את ההורים ולאפשר לילדים היקרים לחיות בחברה כשווים בין שווים"

רמת גן תתמוך בקמפיין                  "אוטיסט זה לא קללה!"
רווח, פרדו ביטון ושאמה הכהן. "חיבוק ענקי" ׀ צילום: דוברות העירייה

לאחרונה שוטף את הרשת קמפיין חדש להעלאת המודעות לאוטיזם, תחת הכותרת "אוטיסט זה לא קללה!". אחת מיוזמות הקמפיין היא תושבת העיר ספיר פרדו ביטון, שהגיעה ללשכת ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, במסגרת מפגשי "הדלת הפתוחה", יחד עם בנה בן ה-5, המאובחן על הרצף האוטיסטי.
במהלך המפגש, הציגה פרדו ביטון את פעילות עמותת "חברים לרצף" ואת הקמפיין שאותו יזמה יחד עם אבירם פישר. שאמה הכהן ציין את החשיבות הרבה שבפעילות העמותה, שחרתה על דגלה לפעול לשילובם של ילדים על הרצף בחברה. פעילויות העמותה מתקיימות בהתנדבות מלאה ברחבי הארץ, בין היתר, באמצעות שיתופי פעולה בין העמותה לבין דור העתיד בכפרי הנוער.
במסגרת הפעילות, חונכים צעירים מכפרי הנוער הפעילים בפרויקט את הילדים, ומעודדים אותם בפיתוח תקשורת, דרך חוויות, יצירה משותפת, משחקים ועוד. הקשר שנוצר בין החונכים לבין הילדים במסגרת הפרויקט פותח בפני הילדים ערוץ לשילובם בחברה.
בעקבות המפגש עם פרדו ביטון, הודיע שאמה הכהן כי העירייה תפעל לקידום הקמפיין, לצד פרויקט חונכות בשיתוף אגף קשרי קהילה. "ילדים על הרצף האוטיסטי, ובכלל ילדים עם צרכים מיוחדים, זקוקים לאהבה, סבלנות, רגישות, הכלה, וכמובן אמונה בהם וביכולותיהם לטפס ולהגיע להישגים, בדיוק כמו כל הילדים", ציין שאמה הכהן.
"אין לי ספק שהורים לילדים מיוחדים מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים. הנהלת העיר החדשה רואה את עצמה שותפה לכל אותם אתגרים, ותפעל על מנת לעטוף את ההורים ולאפשר לילדים היקרים לחיות בחברה מכילה ומקבלת, כשווים בין שווים", הוסיף ראש העירייה.
בעקבות המפגש, אמרה פרדו ביטון: "יצאתי נרגשת וגאה, מההכלה והחיבוק הענקי שזכיתי לקבל כאמא לילד מיוחד. רמת גן בהחלט מחבקת את המשפחות המיוחדות ואת ילדיהן, ואין לי ספק שזוהי תחילתה של דרך מופלאה ושעוד נזכה להגדיל ולעשות טוב גם יחד

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה