חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת עמידר: נערה הורדה מהבמה בלחץ הקהל

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במאי 2019    3 דקות
0

סערה בעקבות טענות להדרת נשים ברמת-גן . נערה בת ה- 17, שהוזמנה לשיר עם הזמר נתן גושן הורדה מהבמה בערב יום העצמאות • שאמה הכהן: "נגיב בנחישות ובעוצמה לכל אירוע כזה"

רמת עמידר: נערה הורדה מהבמה בלחץ הקהל
נערה על הבמה במופע של גושן. "ברמת גן לא תהיה הדרת נשים"

סערה בעקבות טענות להדרת נשים ברמת גן. נערה כבת 17, שהוזמנה לעלות לבימת הבידור שהוצבה בערב יום העצמאות בשכונת רמת עמידר, ירדה מהבימה בעקבות צעקות מחאה מהקהל, על רקע הדרת נשים.
על הבמה ברמת עמידר, שהייתה מותאמת לציבור הדתי, הופיע בין היתר נתן גושן. הוא התקבל בהתלהבות רבה והזמין נערה מהקהל לעלות ולשיר איתו. אבל לאחר שהצליחה לעלות לבמה בסיוע איש צוות של גושן, ועמדה לשיר איתו את השיר "נושבת באוויר", היא התבקשה לרדת מהבמה, לדבריה, על ידי נציג מטעם העירייה.
גושן עצמו התנצל בפני הנערה והקדיש לה את השיר. על פי הטענות, בין הנוכחים באירוע היה חבר מועצת העירייה מטעם ש"ס, עו"ד זוהר ישרים. בתחילה הוא הצדיק לכאורה בפייסבוק את המעשה, בטענה שמדובר בבמה המיועדת לציבור הדתי, אך בהמשך טען שהדבר היה ללא ידיעתו, וכי יש לכבד את כל הציבורים. "אני לא ניהלתי את הבמה ולא נתתי שום הוראה. אני מכבד כל אדם באשר הוא, חונכתי לדרך ארץ ולאהבת האחר. כך נהגתי בעבר וכך אנהג בעתיד", הבהיר עו"ד ישרים.
אדם שצפה באירוע סיפר ל"המקומון" כי אומנם הבמה הייתה מיועדת לציבור הדתי, אך כיוון שלא היו בימות בידור נוספות באזור, הגיעו גם חילונים רבים. "ראיתי צעירים שמגיעים גם ממרום נווה, גני ערמונים ורמת יצחק. לא שמעתי קריאות מחאה כשהנערה עמדה לשיר. בהתחלה לא הבנתי מה קרה, טענו שיש תקלה במיקרופון, אבל אשתי שמה לב שהרקע הוא הדרת נשים".
יו"ר הוועדה למעמד האישה וחברת מועצת העירייה, עו"ד חיה מנע, גינתה את האירוע: "אני פועלת שנים רבות במסגרות שונות על מנת לקדם זכויות נשים, למנוע אפליה, הדרה והפרדה", ציינה בפוסט שהעלתה בפייסבוק. "ברמת גן לא תהיה הדרת נשים, בוודאי שלא במשמרת שלי".
חבר מועצת העירייה, אביהוא בן משה, אמר בעקבות האירוע: "אני מתנגד להדרת נשים. לצערי, כשכיהנתי כמשנה לראש העירייה, הזהרתי מהבעייתיות שבהקמת הבמה בשכונת רמת עמידר, אבל דבריי נפלו על אוזניים אטומות. ראש העירייה התעקש שהבמה תהיה ברמת עמידר, וההתעקשות שלו הביאה למאבק בין תושבי העיר, במקום להביא לחיבור בערב חג העצמאות". בכיר בעירייה דחה את הטענות: "בן משה היה שותף להחלטה. מוזר שדווקא הוא מתנגד לבמה ברמת עמידר".
ח"כ שרן השכל (ליכוד) אמרה בעקבות האירוע, שעל האחראי להורדת הנערה מהבמה לתת את הדין: "שוחחתי עם שאמה הכהן על המקרה, והוא הבטיח לי שהוא בודק ומתחקר את שהתרחש, כדי שדברים מסוג זה לא יישנו. הנושא קרוב ללבו. אני סומכת עליו, שהאחראי ייתן את הדין".
כרמל שאמה הכהן הודיע שהוא רואה את האירוע בחומרה. "אין עוד עיר שהסיכון להדרה או לפגיעה אחרת בנשים נמוך בה יותר מאשר ברמת גן, ואין עיר שתגיב בנחישות ובעוצמה לכל אירוע כזה יותר מרמת גן", ציין ראש העירייה.
סגנו, ליעד אילני, שתחקר את האירוע, ציין כי ועדת הבדיקה בראשותו סיימה את איסוף העדויות, למעט הנערה שסירבה להעיד, ובימים הקרובים תפרסם העירייה את מסקנותיה בשקיפות. על פי המסתמן, הנערה לא סולקה מהבמה, אלא ירדה ממנה בשל מחאת חלק מהקהל במקום.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה