חדשות רמת גן-גבעתיים

תמונת מיחזור

חדשות רמת גן-גבעתיים15 במאי 2019    דקה אחת
0

תלמידי כיתות ח' בעיר מסיבירם על חשיבות המיחזור והפחים הכתומים. בתי ספר שתלמידהם יצטרפו למערך ההסברה יזכו ב 5000 שקל למסיבת הסיום. משתלם למחזר

תמונת מיחזור
צילום באדיבות דוברות העירייה

במסגרת יישום חוק האריזות, הכולל הטמעת פחים כתומים ומחזור אריזות בעיר, עיריית רמת-גן ממשיכה לפעול להעלאת המודעות והנחלת השינוי אצל כל התושבים, בכל שכבות הגיל. לצורך כך, מתחדשת, זו השנה החמישית ברציפות, תוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום", במסגרתה תלמידי כיתות ח' בעיר מבצעים הסברה בנושא מיחזור וצמצום פסולת, בדגש על חוק האריזות והפח הכתום.
תוכנית "מבית לבית עם הפח הכתום" שמה לה למטרה להפוך את התלמידים המשתתפים לשגרירי מחזור וסוכני שינוי, באמצעות פעילות הסברה שכונתית ברוח ערכי הקיימות. דרך התלמידים ניתן יהיה להגיע לאחים, להורים ולקהילה ובכך להוביל שינוי משמעותי ורחב בהטמעת תהליכי הפרדת פסולת בעיר.
התוכנית כוללת שני חלקים:

חלק עיוני: במסגרתו יעברו התלמידים הכשרה בת מספר מפגשים בנושא בעיית הפסולת ופתרונותיה בדגש על חוק האריזות והפחים הכתומים.

חלק מעשי: במסגרתו יישמו התלמידים את הידע והכלים שנרכשו במהלך הסדנה, על ידי פעילות הסברה ורתימת התושבים לתהליך ההפרדה. בתמורה יקבל כל בית ספר שמשתתף עד 5,000 שקל למסיבת הסיום.

בשנה שעברה השתתפו בתוכנית כ-500 תלמידים, שעברו בשכונות בעיר, דפקו על דלתותיהם של כ-10,000 משקי בית והסבירו לתושבים כיצד יש להפריד את האשפה ומה יש לזרוק לפח הכתום. השנה החלה הפעילות בחודש אפריל ותימשך עד סוף חודש מאי. ימי הפעילות הם ראשון-חמישי, בין השעות 19:30-16:00. טרם המעבר בבתים יתלו שלטים בכל הבניינים באזור.

בתי ספר המעוניינים להצטרף מוזמנים לשלוח מייל  לכאן >> הכולל את פרטי קשר של המורה המובילה, לגייס מעורבות סגנית/מנהלת, אישור ועד ההורים וליידע את התלמידים על התוכנית והתמורה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה