חדשות רמת גן-גבעתיים

"מגבעתיים תצא תודה"

חדשות רמת גן-גבעתיים8 במאי 2019    2 דקות
0

רן קוניק יזם חלוקת דגלים חינם לתושבי העיר: "הנפת דגלי המדינה אינה קשורה למחלוקות פוליטיות, לנתניהו, גנץ ודומיהם. הם לא מעניינים כרגע. אלה שבזכותם אנו חיים פה, הם החשובים" • וחוץ מזה, יהיה שמח ביום העצמאות בגבעתיים

"מגבעתיים תצא תודה"
קוניק והאקורדיון בעצרת גני הילדים. "נרגש וגאה" ׀ צילום: דוברות העירייה

חגיגות יום העצמאות בגבעתיים נפתחו ביום שישי, כש-2,500 ילדי הגנים העירוניים התכנסו לעצרת המסורתית לציון יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. אחד משיאי העצרת היה כשראש עיריית גבעתיים רן קוניק עלה לבמה וניגן באקורדיון יחד עם ילדי גן רימון וגן צבר הנרגשים את השיר "אנו נהיה הראשונים", בביצוע שסחף אחריו מחיאות כפיים סוערות מכל הילדים וההורים.
בשבועות האחרונים, התאמנו הילדים על השיר בגני הילדים. במהלך העצרת, עלה קוניק לבמה עם אקורדיון, ואיתו ילדי הגנים רימון וצבר, וביחד עם אלפי הילדים ביצעו את השיר הנבחר.
"כל ילד וילדה שגדלו בגבעתיים נזכרים בערגה בעצרת יום העצמאות בפארק, ואני נרגש וגאה להשתתף בה כל פעם מחדש״, ציין קוניק.

מסיבת רחוב

מופע העצמאות המרכזי בגבעתיים יתקיים, כמיטב המסורת ברחבת כיכר ווהלין ברחוב משמר הירדן. את המופע ינחה "גילי בא לבקר", ובין האומנים שיופיעו יהיו שירי מימון, מאור אדרי וסאבלימינל, וזאת על רקע מופעי זיקוקים.
במקום תתקיים מסיבת רחוב ססגונית ויוצבו דוכני מזון ויריד אומנים.
בפארק גבעתיים תתקיים תערוכה של חטיבת השריון 188, זו השנה השלישית ברציפות. גבעתיים מאמצת את החטיבה, שתציג תערוכת טנקי מרכבה, נגמ"שים, רכבי שטח ותצוגה של מקלעים וכלי לחימה.
במוצאי החג יתקיים החל מהשעה 18:30 האירוע המסורתי "חוגגים עצמאות" בפארק גבעתיים, עם מופע של תזמורת סטאגדם והופעה של בועז שרעבי.
לקראת יום העצמאות הכריז ראש עיריית גבעתיים רן קוניק על מבצע חלוקת דגלי ישראל לתושבי העיר, כדי שיוכלו לתלות על מכוניתם. "בשנים האחרונות פחת מספרם של דגלי המדינה התלויים בתקופת ימי השואה, הזיכרון והעצמאות על מרפסות הבתים וחלונות המכוניות", הסביר קוניק. "הנפת דגלי המדינה בימים אלה אינה קשורה למחלוקות פוליטיות, לתוצאות הבחירות או לנתניהו, גנץ ודומיהם. הם לא מעניינים כרגע. אלה שבזכותם אנו חיים פה – הם החשובים, ולהם אנו מחויבים.
"הנפת הדגל היא הכבוד וההוקרה שאנו מעניקים לששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה, לשורדים היקרים שזכו לנקום את מות יקיריהם, למשפחות השכולות ולחללי צה״ל, שמסרו נפשם למען הגנה על המדינה היחידה שיש לנו. חניכי תנועות הנוער שלנו וארגוני מתנדבים יעמדו בימים הקרובים בצמתים בעיר ויחלקו את הדגלונים חינם. קחו מהם ותלו על חלונות רכבכם", סיכם קוניק. "כי מגבעתיים תצא תורה ותודה, וביחד נחזיר את אקט הכבוד הזה לכל בתי ישראל".
הדגלים חולקו לתושבים במתחמי "נשק וסע" שליד מוסדות החינוך בשעות הבוקר, במרכזים הקהילתיים, ברחובות הראשיים, בכניסות לחניונים ועוד. מדובר בחלוקה משותפת של העירייה, ועדי ההורים, תנועות הנוער, עובדי עירייה וארגוני המתנדבים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

סערה תורנית

  חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות
0

הג'וב הכי טוב בעולם

  במקום הטיול הגדול שאחרי הצבא, צעירים רבים רוצים לעבוד כשליחים של הסוכנות היהודית מעבר לים. "אם יש סיבה טובה...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה