חדשות רמת גן-גבעתיים

הטובים ביותר

חדשות רמת גן-גבעתיים8 במאי 2019    4 דקות
0

בין 120 החיילים המצטיינים בטקס המסורתי במשכן נשיא המדינה ביום העצמאות, יהיו ארבעה מבני ובנות רמת גן • אליהם מצטרפות סמל מאי אלבנק (20) מגבעתיים וסגן נועה שפיר מרמת גן, שזכו גם הן באותות הצטיינות

הטובים ביותר
צילומים: דובר צה"ל

"כשנחשפים למקרים הקשים, מקבלים פרופורציה לחיים", אומרת סמל מאי אלבנק (20) מגבעתיים, שקיבלה אות הוקרה על תפקידה כמש"קית ת"ש בשלישות ברמת גן. סמל אלבנק, שלמדה בבית הספר היסודי יגאל אלון ובתיכון שמעון בן צבי, פעלה במקביל ללימודיה בשבט צופי גבעתיים ובתנועת כנפיים של קרמבו, כחונכת של בעלי מוגבלויות. "זה היה מאוד משמעותי עבורי. הייתי איתם בכל שבוע, עושה איתם פעילויות. עברתי איתם הליך ארוך".
וכנפיים של קרמבו?
"זו פעילות מתמשכת, שהייתה מאוד משמעותית עבורי והעניקה לי תחושת סיפוק עצומה. התחושה שגרמתי לילדים אושר ושהם נהנו, הייתה מרגשת. לקחתי משם את ערך השוויון וקבלת השונה ממך".
בכנפיים של קרמבו הכירה את גלי בללי ז"ל, שנהרגה באסון השיטפון בנחל צפית לפני כשנה. "גלי הייתה הרכזת בסניף גבעתיים. כולם אהבו אותה והיא הייתה מאוד משמעותית בסניף", היא מספרת.
סמל אלבנק התגייסה לצה"ל בנובמבר 2017, ולאחר קורס בעיר הבה"דים החלה לשרת כמש"קית ת"ש בשלישות ברמת גן. "מאוד רציתי להתגייס לתפקיד, לדאוג לתנאי השירות של אלו הזקוקים לסיוע, לטפל בחיילים עם בעיות שונות, רפואיות או כלכליות. אני יוצאת לביקורי בית, כל הזמן בקשר איתם, דואגת להם בכל דבר".
זה משנה משהו בהשקפה על החיים?
"פגשתי משפחות קשות יום, מקרים שלא נחשפתי אליהם עד היום. אחרי מה שראיתי, אני מקבלת פרופורציה על החיים".
איך הרגשת כשבישרו לך על הזכייה?
"התרגשתי. זו גאווה לי ולמשפחה. בטקס כולם התרגשו".
מה תעשי אחרי השחרור?
"לא החלטתי, אבל נראה שאלך לכיוון של עבודה סוציאלית. תחום של נתינה, עם המון משמעות. תפקיד מאוד מספק וחשוב".
איך בגבעתיים?
"אני אוהבת מאוד את העיר. כל החברים שלי כאן. גבעתיים זו עיר קטנה, שכולם ביחד וכולם מכירים את כולם. יש היום הרבה פאבים ובתי קפה בעיר וכבר לא צריך לצאת לתל אביב, נשארים בעיר".

הסיפוק של נועה

"השירות המשמעותי שלי גורם לי סיפוק בכל יום מחדש", אומרת סגן נועה שפיר מרמת גן, שנבחרה כמצטיינת מח"ט חילוץ בפיקוד העורף. סגן שפיר, המפקדת היום על קורס מדריכי אוכלוסייה לשעת חירום, התגייסה לצה"ל בפברואר 2016 והחלה לשרת כמדריכת אב"כ בפיקוד העורף. לאחר מכן יצאה לקצונה, סיימה בהצלחה ושובצה בתפקיד קצינת אב"כ.
היא נבחרה כקצינה מצטיינת על ידי מח"ט החילוץ, אל"ם יוסי פינטו. "להיות מצטיינת זה כיף וסיפוק כאחד. השירות שלי הוא שירות משמעותי. לקבל אות הצטיינות מראה שמעריכים את משמעות התפקיד שלי", אומרת סגן שפיר.

האתגר של דוד

ביום העצמאות, יהיו בין 120 החיילים המצטיינים בטקס המסורתי במשכן נשיא המדינה, ארבעה מבני ובנות רמת גן. אחד מהם הוא סמל דוד טננבאום, המשרת כלוחם בגדוד קרן בחטיבת האש בגולן.
דוד עלה ארצה בגפו מגואטמלה בשנת 2016 לאחר שעשה שנת שירות בארץ. הוא בוגר תוכנית "מרווה", למד באולפן במעגן מיכאל והתגייס באוקטובר 2017 לקורס מולדת בבסיס מחו"ה אלון. אחר כך עבר הכשרה ופיקוד ביחידתו, והיום הוא משתתף בפעילות מבצעית. הוא מספר שתחילה אמרו לו שלא יוכל לשרת כלוחם בגלל הפרופיל, ולא כמפקד בשל קשיי השפה, אך הוא צלח את כל האתגרים בדרך. "דוד לוחם בולט ומוביל, המבצע את תפקידו באופן מעורר השראה, חברותי, מסור, ערכי ובעל יחסי אנוש מצוינים", נכתב בנימוקים לבחירתו כמצטיין נשיא.

השליחות של שחר

סמ"ר שחר מרדכי משרת כחונך בחיל התותחנים. הוא התגייס לחיל בעקבות סבו, ששירת בחיל. בנובמבר 2016 התגייס, ואחרי טירונות ואימון מתקדם – נבחר לצאת לקורס מפקדים. "הוא משקיע רבות בתפקידו ומונע מתוך שליחות ומסירות. דבק בהשגת מטרותיו ומקפיד על עמידה ביעדים שמפקדיו מציבים בפניו. הוא מפקד בולט, החונך ומדריך חיילי מילואים וזוכה להערכה רבה מצדם", צוין בנימוקי הבחירה.

הנחישות של סער

סמ"ר סער פריוב משרת ביחידת לוגיסטיקה במרכז מופ"ת באגף כוח אדם. הוא למד בתיכון בליך בעיר והיה חניך בתנועת הצופים. לצה"ל התגייס בנובמבר 2016, ועקב מגבלה רפואית בחר להתנדב, עד ששכנע את מפקדיו לגייסו לשירות מלא.
"למרות מגבלתו הרפואית, סער מבצע את תפקידו באופן מעורר השראה. הוא זוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה. אי לכך, נבחר להימנות עם 120 מצטייני נשיא המדינה השנה", צוין בנימוקי הבחירה.

הציונות של קורל

סמל קורל דה דוס משרתת כלוחמת וחובשת פלוגתית בגדוד אריות הירדן. היא נולדה באיטליה ועלתה לארץ יחד עם אחותה התאומה בשנת 2017, מתוך תחושת שליחות, ציונות ואהבת הארץ. היא מוגדרת חיילת בודדה, הוריה גרים ועובדים באיטליה, והיא לוחמת בגדוד אריות הירדן.
"היא מצליחה לבצע את תפקידה באופן הראוי להערכה, משקיעה רבות במילוי כל משימותיה, יוזמת, מסורה, צנועה ונכונה לסייע לחבריה בכל עת. אי לכך, נבחרה להימנות עם 120 מצטייני נשיא המדינה השנה", צוין בנימוקים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קול ששון וקול שמחה: מתחתנים בצל הקורונה

עונת האירועים העירונית בזמן משבר הקורונה נמשכת. בתמיכה עירונית מקיפה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נערכה היום חתונתם של גרשון ונטע...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בינואר 2021    דקה אחת
0

רמת גן מובילה במדדי חופש המידע

דוח הרשויות המקומיות של היחידה הממשלתית לחופש המידע ומשרד הפנים קובע: רמת-גן מובילה במדדים של חופש המידע עם כ-90% בקשות...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה