חדשות רמת גן-גבעתיים

כן לציפור

חדשות רמת גן-גבעתיים2 במאי 2019    דקה אחת
0

ראש עיריית רמת גן הורה להפסיק את גיזום העצים עד לסוף הקיץ, במטרה לאפשר לגוזלים לצאת מהקנים ולהצטרף לאוכלוסיית בעלי הכנף בעיר

כן לציפור
שאמה הכהן ואבוקסיס בבית החולים לחיות. "לכולנו אחריות לכל מה שחי או צומח סביבנו" ׀ צילום: דוברות העירייה

אוכלוסיית הציפורים ברמת גן אמורה לגדול משמעותית, לנוכח ההנחיה החדשה של ראש העירייה כרמל שאמה הכהן שלא לבצע גיזום של עצים בחודשים הקרובים, שהם חודשי הקינון. שאמה הכהן הודיע שגיזום העצים ייפסק עד לסוף הקיץ, במטרה לאפשר לגוזלים לצאת מהקינים ולהצטרף לאוכלוסיית בעלי הכנף בעיר. עם זאת, לקראת החורף, עם תום עונת הקינון, יהיה צורך בגיזום מאסיבי של חלק מהעצים, למניעת קריסות של ענפים גדולים בעת רוחות.
ההחלטה התקבלה בעקבות ביקור שקיימו שאמה הכהן והשחקן והסטנדאפיסט תושב העיר נדב אבוקסיס בבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים. "לכולנו אחריות לכל מה שחי או צומח סביבנו", ציין שאמה הכהן. "העירייה תבצע עבודות גיזום לשמירה על הבטיחות ולמניעת נפילת ענפים או עצים בלבד, בתיאום עם חברת החשמל".
שאמה הכהן ואבוקסיס הגיעו כדי לסייע למטפלים בעונה העמוסה ביותר בשנה – עונת הגוזלים, ולקחו חלק בהאכלתם. יחד עם הצוות המקצועי, שכלל וטרינרים, מטפלים ומתנדבים, הם העניקו לגוזלים מזון מתאים על פי מינם – חרקים, זרעים, פורמולות מיוחדות, מינרלים, חלבונים וויטמינים.
יצוין כי בתקופת האביב מגיעים לבית החולים בכל יום עשרות גוזלים של ציפורי שיר ודורסים. על פי הצפי, גם השנה כ-2,500 גוזלים יזדקקו לטיפול בעונת הקינון, שבה הם בוקעים מהביצים, אך חלקם נופלים מהקן.
שאמה הכהן יצא בקריאה נרגשת לא לאסוף גוזלים שנפלו מהקן, אלא לנסות להחזירם אליו. הוא הסביר שצוות בית החולים לחיות בר אומנם יכול לספק תחליף להאכלות ולהעניק לגוזלים את צורכיהם הבסיסיים, אך התהליך לעולם לא יהיה שווה לגידול אצל ההורים, שיודעים ללמד אותם התנהגות תקינה, תקשורת בין-מינית, שפה וחיפוש מזון.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה