חדשות רמת גן-גבעתיים

"סיגל מכירה כל רחוב בעיר"

חדשות רמת גן-גבעתיים2 במאי 2019    3 דקות
0

מועצת עיריית רמת גן אישרה את מינויה של סיגל חורש, המקורבת לכרמל שאמה הכהן, לתפקיד מהנדסת העיר • אושר מינויה של רחלי מרום לתפקיד מנכ"לית העירייה

"סיגל מכירה כל רחוב בעיר"
חורש. "מכירה היטב את אגף ההנדסה" ׀ צילום: ישראל מלובני

המעגל נסגר. סיגל חורש תכהן כמהנדסת העיר של רמת גן. ועדת המכרזים בחרה בה לתפקיד, והמינוי אושר ברוב קולות בישיבת מועצת העיר. 17 תמכו במינויה של חורש, לעומת שלושה מתנגדים בלבד. לאחר בחירתה התקבלה חורש בתשואות בעת שנכנסה לאולם ישיבות המועצה ותפסה את המקום השמור למהנדסת העיר.
מי שניסה להוביל את ההתנגדות למינויה של חורש היה אביהוא בן משה מהאופוזיציה, שטען כי אין לה את הניסיון הנדרש בתחום התכנון. ראש העירייה כרמל שאמה הכהן דחה בתוקף את הטענות, והדגיש כי חורש היא האדם המתאים ביותר מבין המועמדים שניגשו למכרז. "סיגל מכירה כל רחוב בעיר. אנחנו צריכים מהנדס שיכיר את העיר ואת הצרכים שלה".
בן משה טען עוד כי מנכ"ל העירייה משה בודאגה ניסה בקדנציה הקודמת להביא לפיטוריה של חורש ונאבק נגד החלטת מבקר המדינה להעניק לה צו הגנה של חושפת שחיתויות. אולם כעת הוא תמך במועמדותה בוועדת המכרזים.
בודאגה, המסיים בקרוב את תפקידו, ביקש להגיב והבהיר כי בקדנציה הקודמת הוא יישם את מדיניות הנהלת העירייה. אולם בחודשים האחרונים, לאחר שהכיר מקרוב את יכולותיה של חורש, ולנוכח מה שקורה באגף ההנדסה – היא לדעתו המינוי הראוי ביותר, ולכן תמך במועמדותה.
חורש, שכיהנה בעבר כמנהלת מחלקת הרישוי ולאחר מכן כסגנית מהנדס העיר, עבדה בקדנציה הקודמת, במשך כשלוש שנים, בחסות צו הגנה כחושפת שחיתויות, שקיבלה ממבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא. ניסיונות ההנהלה הקודמת של העירייה להביא לפיטוריה נכשלו בעקבות צו ההגנה, וגם המאבק המשפטי שנוהל על ידי העירייה בניסיון להביא לשינוי החלטת מבקר המדינה לא צלח.
חורש טענה שמנסים לפטרה, בשל עדותה במשטרה, בעת החקירות שהתנהלו נגד ראש העירייה הקודם ישראל זינגר ובכירים נוספים. תיק החקירה נגד זינגר נסגר כשלושה חודשים לפני הבחירות בשל היעדר ראיות. אף שחורש המשיכה לעבוד בעירייה, היא מודרה וניטלו ממנה סמכויות.
מי שסייע לה במאבקים המשפטיים היה ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, בעת ששהה בפריז כשגריר ישראל באונסק"ו. לאחר הבחירות מונתה חורש לתפקיד המשנה למנכ"ל העירייה. בעקבות פרישתה של מהנדסת העיר, עליזה וייזלר גרנות, המכהנת היום כמהנדסת העיר כפר סבא, פרסמה העירייה מכרז לתפקיד. חורש ניגשה למכרז וזכתה.
כעת מצפה לחורש תקופה מורכבת מאוד באגף ההנדסה. מדיניות הבנייה עדיין לא גובשה סופית, והכוונה היא להפחית את זכויות הבנייה בפרויקטים של התחדשות עירונית בחלק מאזורי העיר. הדבר כבר עורר עימותים ומחאות מצד יזמים ודיירים, שדורשים שלא להחיל עליהם את המגבלות החדשות.
במקביל, נוצרו תורים ארוכים עם מאות בקשות להיתרי בנייה במסגרת תמ"א 38, וזמני ההמתנה עד לדיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה מגיעים לעתים לשלוש שנים ויותר. "חורש מכירה היטב את אגף ההנדסה, ומדיניותה תואמת את מדיניותו של שאמה הכהן. הם יפעלו בתיאום מלא", העריך בכיר בעירייה.
יצוין כי ישיבת המועצה הסוערת, שבה אושר מינויה של חורש, גלשה פעם אחר פעם לעימותים על רקע אישי. בקואליציה מתכוונים להדיח את אביהוא בן משה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ובמקומו למנות לוועדה את עו"ד חיה מנע, שהתפצלה מסיעתו לפני כחודש וחצי.
כמו כן, פרצו בישיבת המועצה חילופי דברים קשים בין שאמה הכהן ליו"ר לשעבר של הוועדה לתכנון ובנייה אביבית מאור נמרודי.
בתוך כך, אישרה מועצת העיר פה אחד את מינויה של רחלי מרום למנכ"לית העירייה. מרום תחליף בתפקיד את בודאגה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הסערה בעירייה נמשכת

לאחר הדרמה הפוליטית הגדולה בשבוע שעבר - כאשר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע על התפטרותו ומעבר...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    3 דקות
0

סכנה בחצר הגן

"הילדים לא יכולים לצאת לשחק בחצר, בגלל מפגע בטיחותי במדרגות", טוענים הורים לילדים בגן תאנה שבאזור רחוב משמר הירדן בגבעתיים....

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה