חדשות רמת גן-גבעתיים

יפה לה

חדשות רמת גן-גבעתיים2 במאי 2019    דקה אחת
0
יפה לה
זייטמן. לא שיתפה איש בחוויות הקשות, אף לא את ילדיה ׀ צילום: דוברות העירייה

בגיל 94, שורדת השואה פנינה זייטמן מרמת גן, הגשימה עוד חלום. היא השתתפה באירוע "גיבורת היופי", שהופק בהוקרה לשורדות שואה והתקיים השבוע במרכז וואהל באוניברסיטת בר אילן, בהשתתפות 36 ניצולות שואה מרחבי הארץ.
זייטמן, הפעילה במרכז יום לקשיש בעיר, נולדה ב-1925 בפולין. בתקופת המלחמה חיה כשנה וחצי במסתור, בעליית הגג של חנות בעיירה סטשוב, עד שנתפסה על ידי חיילי אס.אס והועברה למחנה ראדום, שם עבדה במפעל לייצור נשק. מראדום נלקחה למחנה אושוויץ, ובסיום המלחמה עבדה בעבודות כפייה בבית חרושת בצ'כיה.
זייטמן איבדה את כל משפחתה בשואה. משך שנים לא שיתפה איש בחוויות הקשות, אף לא את ילדיה. בשנה שעברה השתתפה לראשונה בפרויקט ההנצחה "זיכרון בסלון", ורק אז העזה לשתף את הנוכחים בסיפורה האישי.
היא עלתה לישראל בשנת 1949, עם תינוק בן שנה וחצי. מאז היא מתגוררת ברמת גן. במשך ארבעה עשורים היא הפעילה חנות קוסמטיקה במרכז העיר. באירוע, הנערך בהפקת ארגון "מגשימים חלומות קטנים לאנשים גדולים" בפעם השנייה, משתתפים מאות מתנדבים, בהם אנשי אופנה, סטייליסטים, מאפרים ומעצבי שיער, שצוותו לכל אחת מ-36 שורדות השואה, שזכו ליום מפנק מכל הלב. את האירוע הובילה אל"ם רונית לב. אשתקד השתתפו שלוש נציגות מגבעתיים, בהן שורדת השואה המבוגרת ביותר – סוניה רוזנבלום בת ה-99.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"שילוב הגמלאים בקהילה עושה טוב לכולם"

"הבעיה הכי קריטית של רבים מהגמלאים היא הבדידות", אומר מחזיק תיק הגמלאים בעיריית גבעתיים אלי הולצמן. "גמלאי בודד עלול להיכנס...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בנובמבר 2019    4 דקות
0

גבעתיים: זינוק בניגשים לבגרות ב-5 יחידות מתמטיקה

מגמת עלייה במספר הניגשים לבגרות במתמטיקה 5 יחידות, שזינק בגבעתיים תוך חמש שנים מ-15.8% ל-31%. כך עולה מנתוני המצוינות של...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה