חדשות רמת גן-גבעתיים

נקודת חן

חדשות רמת גן-גבעתיים2 במאי 2019    דקה אחת
0

במרכז הקהילתי בשכונת רמת חן נפתח "הבית של רונית" - מרכז חברתי ומקום מפגש לצעירים עם צרכים מיוחדים, בני 20 ויותר

נקודת חן
"הבית של רונית". ממלא צורך חברתי ׀ צילום: רמי סימן טוב

סניף ראשון ברמת גן של "הבית של רונית" – מרכז חברתי לאנשים עם צרכים מיוחדים בתפקוד גבוה, נפתח במרכז הקהילתי בשכונת רמת חן. הפרויקט נוסד לפני כעשר שנים על ידי רונית חיון, אם לבת עם צרכים מיוחדים, שזיהתה את הצורך של בתה ברכישת מיומנויות וכישורים חברתיים.
מאז פועל המרכז בכפר סבא ומעניק שירותים למאות אנשים עם צרכים מיוחדים מאזור השרון ומרחבי הארץ. לנוכח הצורך המהותי בסניף באזור המרכז, שיעניק שירותים חברתיים ייחודיים, הוחלט לפתוח מרכז נוסף ברמת גן בתמיכת העירייה.
בשלב ראשון, תפעל במרכז קהילתי רמת חן קבוצה של בני 20 ויותר, בליווי מנחים שיסייעו לחברי הקבוצה בפיתוח מיומנויות חברתיות, רגשיות ואישיות, באמצעות גישה אינטגרטיבית, המשלבת הבעה ויצירה, דמיון מודרך וסגנונות תקשורת.
הקבוצה תפעל בימי חמישי בין השעות 19:00-17:30 ופתוחה לקבלת חברים חדשים. על פי התכנית, יהיו גם פעילויות בסופי שבוע, אירועים חברתיים וטיולים בארץ ובעולם. בהמשך ייפתחו ברמת גן גם חוגים וסדנאות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים, כמו מחול, מוזיקה, קולנוע, דרמה, אמנות, טאי צ'י ובישול.
"הקמנו את המרכז מתוך הבנה של החשיבות הגדולה שיש לפן החברתי בחיים של אנשים עם צרכים מיוחדים, ומתוך רצון לעזור להם לפזר את הבדידות שבה הם נמצאים, פעמים רבות אחרי שהם עוזבים את מערכת החינוך", מציינת חיון. "המטרה שלנו היא לייצר שירות שיהיה נגיש לכל מי שזקוק לו, כך שאף אחד לא יצטרך לנסוע שעתיים ויותר באוטובוסים רק כדי לפגוש חברים, ליהנות ולהתפתח".
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "אני גאה מאוד להעניק את ברכתי לפתיחת סניף שני של 'הבית של רונית' דווקא ברמת גן. אנו רואים את החשיבות הגדולה במתן מענה מגוון לכל האוכלוסיות בעיר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
1

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה