חדשות רמת גן-גבעתיים

אתגר הסייבר הגדול

חדשות רמת גן-גבעתיים2 במאי 2019    דקה אחת
0

במתחם הבורסה ברמת גן התכנסו מיטב המוחות כדי לסכל מתקפת סייבר מבוימת, שאיימה להביא לתאונת רכבות • כ-100 מגיני סייבר מיחידות צה"ל וגופי המודיעין והביטחון השתתפו במשימה

אתגר הסייבר הגדול
אתגר הסייבר. "כמו חידת היגיון" ׀ צילום: דובר צה"ל

בניסיון לפתור אתגר אחד, התכנסו בשבוע שעבר במגדל משה אביב במתחם בורסת היהלומים ברמת גן כ-100 מגיני סייבר מיחידות צה"ל וגופי המודיעין והביטחון, שלשמונה שעות אותגרו בפיצוח אתגר הסייבר הגדול. האתגר, שהובל על ידי יחידת חושן באגף התקשוב וההגנה בסייבר, בשיתוף חברה אזרחית, נועד לתרגל את מגיני הסייבר בתרחיש של מתקפת סייבר על תשתית קריטית. הפעם נבחר תרחיש של מתקפה על הרכבת.
מגיני הסייבר התחלקו ל-18 קבוצות, בהתאם ליחידות השונות שמהן הם הגיעו.
הם נדרשו לעבור שורת שלבים, לפצח צפנים ולגלות את הפרטים המדויקים של סיפור המסגרת, שיאפשרו להם לנטרל את מתקפת הסייבר הבאה. התרחיש שאיתו התמודדו היה תאונת רכבות קטלנית שאותה מנסה לחולל ארגון טרור עלום. למגיני הסייבר היו רק שמונה שעות לעצור את המזימה ולמנוע את האסון הכבד.
"כיום, בנוסף לממדי הלחימה הפיזיים, יש מרחב לחימה נוסף – מרחב הסייבר הדיגיטלי", מסביר ראש מדור סייבר בחושן רס"ר מ', שהוביל את התחרות. "תפקידו של אגף התקשוב וההגנה בסייבר הוא להוביל את המערכה, להתקדם ולהתחדש כדי לשמור על עליונות קיברנטית".
המשימה הוכתרה בהצלחה והתחרות בין הקבוצות הייתה צמודה. למקום הראשון הגיעה יחידת אופק של חיל האוויר, ואחריה יחידות חושן ומצו"ב (מרכז צופן וביטחון). "אנחנו רואים את ההתלהבות של החיילים ואת המוטיבציה שהם מקבלים מהתחרות".
סגן ש', אחת ממגיני הסייבר שהשתתפו באתגר, סיכמה: "סייבר זה לא מה שכולם חושבים, זה לא מסך ירוק עם כיתובים, זה יותר כמו חידת היגיון. צריך לקחת את הידע שצברת ולנסות לראות איך הוא יכול לעזור לך לפתור את הבעיה. האימון והתחרות תרמו לכולנו, ואני מקווה שבהמשך נקיים עוד תחרויות כאלה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה