חדשות רמת גן-גבעתיים

גידול במספר העסקים הכשרים בגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באפריל 2019    דקה אחת
0

כך טוען מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית בגבעתיים • לדבריו, "מספר העסקים בעיר בעלי תעודת כשרות גבוה יחסית לערים אחרות. הכשרות היא מקדם מכירות"

גידול במספר העסקים הכשרים בגבעתיים
הרב באני. "יש פה דו-קיום" ׀ צילום: יח"צ

"היות שהשנה חול המועד יהיה ארוך, עסקים רבים ביקשו לפתוח את עסקיהם במהלך השבוע, תוך שמירה על כשרות", אומר מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית בגבעתיים, הרב דוד באני.
לדבריו, מאז כניסתו לתפקיד לפני כשנתיים, חל גידול חד במספר העסקים שנכנסו למעגל הכשרות בכל ימות השנה. "כ-40 עסקים חדשים מקבלים מאיתנו שירות, ובגבעתיים מספר העסקים בעלי תעודות כשרות גבוה יחסית לערים אחרות ועומד על כ-110", הוא מציין.
לדבריו, "לחלק מבעלי העסקים היו דעות קדומות והם חששו. באתי לקראתם ויצרתי איתם יחסי אמון. מתברר שיותר אנשים רוצים לקנות מזון או לאכול בעסקים עם תעודת כשרות. הכשרות היא מקדם מכירות", הוא מחייך. "גם המחיר שלנו זול משמעותית לעומת ערים אחרות".
מהו המחיר של תעודת כשרות?
"יש לנו משגיחי כשרות שמגיעים לעסקים. המחיר הוא רק 800-700 שקל בחודש".
יש עסקים שמעדיפים תעודת כשרות על פני פתיחה בשבת?
"יש בעלי עסקים בגבעתיים שחשבו לפתוח בשבת, בעיקר בקניון, אבל החליטו לא לעבוד בשבת כדי לקבל תעודת כשרות. רוב עם ישראל רוצה אוכל כשר. לפני שנכנסתי לתפקיד, אמרתי לעצמי, שאני נכנס לעיר חילונית, אבל ראיתי היענות רבה, ואחרי שנוצרו יחסי האמון, עסקים רבים הצטרפו ועוד יצטרפו למעגל הכשרות בגבעתיים. הרב הראשי של גבעתיים פנחס אדרי ויו"ר המועצה הדתית יעקב כרמי מובילים מדיניות של פתיחות, במטרה לבוא לקראת בעלי העסקים ולקרב לבבות".
איך ההיערכות לקראת פסח?
"יהיה לנו צוות של משגיחים בעסקים שביקשו להיות במעגל הכשרות בחול המועד".
ומה לגבי הפאבים ובתי הקפה העובדים בשבת?
"הייתי מעדיף שהם לא יעבדו בשבת, אבל אני מכבד כל אחד. יש פה דו-קיום".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער

דמי הרישום לתנועות הנוער ברמת גן יוזלו בשיעור חד של עד 90%. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

50% מבני הנוער בגבעתיים פעילים בתנועות נוער

יותר מ-50% מבני הנוער בגבעתיים פעילים בתנועות הנוער בעיר. כך מסרה מחלקת הנוער בעירייה לרגל שבוע תנועות הנוער, המתקיים כמיטב...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה