חדשות רמת גן-גבעתיים

"רמת גן תיצבע בכחול-לבן"

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באפריל 2019    דקה אחת
0

על רקע מצוקת החניה הקשה בעיר והטענות שהפכה בפועל ל"מקלט חניה" לתושבי ערים אחרות, הוחלט בעירייה לצבוע את כל המדרכות ולאפשר חניה חינם רק לתושבי רמת גן

"רמת גן תיצבע בכחול-לבן"
מדרכה צבועה בפארק הלאומי. "נדבך ברפורמה" ׀ צילום: משה כהן

"העיר כולה בדרך להיצבע בכחול-לבן", הודיע ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, והוא לא מכוון לתמיכה במפלגה. על רקע מצוקת החניה הקשה באזורים רבים בעיר, בעיקר בשעות הערב, והטענות שהעיר הפכה בפועל ל"מקלט חניה" לתושבי ערים אחרות, הוחלט בעירייה לצבוע את כל המדרכות בכחול-לבן, ובשעות הערב לאפשר חניה בצד אחד של המדרכה רק לתושבי האזור. במקביל, תוגבר האכיפה ויירשמו קנסות כספיים לתושבים מחוץ לעיר שיחנו בניגוד לתמרורים.
צביעת המדרכות תתבצע על פי דיווח מקדים של מחלקת דרכים ומהנדס התנועה בעיר, בהתאם לצורכי התושבים ולעומסים האופייניים לכל רחוב בעיר. המהלך, שצפוי להסתיים בחודשי הקיץ, יבטיח, להערכת העירייה, סדר בנושא החניות, שיבוא לידי ביטוי, בין היתר, בחניה בתאים מסודרים ומסומנים.
על פי הערכות, המהלך צפוי להגדיל במיליוני שקלים את הכנסות העירייה מתושבי חוץ החונים בעיר, ובכך תמוגר תופעת ה"טרמפיסטים" מהערים הסמוכות וסוחרי כלי הרכב, שמוצאים בה חניה חינם לאורך שבועות ארוכים ואף חודשים.
בשלב ראשון סומנו בכחול-לבן חניונים סביב הפארק הלאומי והספארי – חניוני סן מרטין, קקאו, נטעים והחורשה (בצמוד לנקודת המשטרה במקום). בעקבות הרפורמה, יפעלו חניונים אלה בתשלום, גם בשבתות וחגים, כפי שנהוג בערים אחרות, אך ימשיכו להיות פתוחים בחינם לתושבי רמת גן בעלי תו חניה.
במטרה לאפשר לתושבי העיר להיערך למהלך ולהצטייד בתו חניה במידת הצורך, תחל האכיפה רק ב-1 במאי. "אנחנו מחפשים פתרונות להקלה על מצוקת החניה האופיינית ברחובות רמת גן. סימון המדרכות בכחול-לבן מהווה נדבך ברפורמה שאנחנו מקדמים בתחום, בעיקר באזורים שבהם נהגים מערים סמוכות מחנים את רכבם על חשבון תושבי רמת גן", ציין שאמה הכהן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
1

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה