חדשות רמת גן-גבעתיים

יש על מה לבנות

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באפריל 2019    דקה אחת
0

שתי פסיקות של ועדת הערר המחוזית צפויות להוות תקדים לתכניות הבנייה הבאות בגבעתיים • וברמת גן: חגי אשר יכהן כיו"ר האופוזיציה ואביהוא בן משה כיו"ר ועדת הביקורת

יש על מה לבנות
אשר. יחליף את מאור נמרודי ׀ צילום: באדיבות המצולם

ועדת הערר המחוזית פסקה בשתי סוגיות עקרוניות בתכנון ובנייה בגבעתיים, שצפויות להוות תקדים לתכניות הבאות. הוועדה דחתה את מרבית הטענות של יזם, שערער על אישור מספר קטן של דירות לטענתו, בפרויקט בנייה ברחוב גולומב בעיר. זאת, לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעתיים קבעה כי יוקם בניין מגורים בן 6.5 קומות מעל לקומת כניסה ויכלול 25 יחידות דיור.
בערר נטען היזם כי יש לאפשר בניית 28 יחידות דיור. זאת, כיוון שבתחילה הוחלט על בניית 14 יחידות דיור ולאחר איחוד החלקה, יש להכפיל את מספר יחידות הדיור. כאמור, ועדת הערר הותירה את מספר יחידות הדיור בעינו.
בהחלטה נוספת של ועדת הערר, הובהר כי יש הבדלים בזכויות הבנייה במגרשים שהוגדרו כמדרוניים בעיר. בשל השטח הטופוגראפי של גבעתיים, למגרש המוגדר כמדרוני ניתן לאשר תוספת בנייה של 15%. מגרש מדרוני מוגדר כשחלקו האחורי (עורפו) נמוך מהחזית. עם זאת, גם מגרשים הפוכים, בהם החזית נמוכה מהעורף, קיבלו בעבר זכויות בנייה כמגרש מדרוני.
ועדת הערר קבעה, בניגוד לעמדת הוועדה המקומית, כי רק מגרשים בהם העורף נמוך מהחזית זכאים לתוספת בנייה. מגרשים הפוכים אינם זכאים לקבלת התוספת. יצוין, כי מגרשים הפוכים אינם מהנפוצים בעיר. בעירייה הבהירו, כי הפרשנות לעניין מגרש מדרוני רגיל או הפוך, הייתה נהוגה מאז אישורה של תכנית המגרשים המדרוניים ב-2003.

האופוזיציה של שאמה הכהן

חגי אשר, שהיה מועמד מספר 3 ברשימתו של ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, יכהן כיו"ר האופוזיציה במועצת העירייה. אשר יחליף את עו"ד אביבית מאור נמרודי. בישיבה משותפת עם חבר האופוזיציה החדש, סגן ראש העירייה לשעבר אביהוא בן משה, סוכם כי בן משה יכהן כיו"ר ועדת הביקורת העירונית.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה