חדשות רמת גן-גבעתיים

יש על מה לבנות

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באפריל 2019    דקה אחת
0

שתי פסיקות של ועדת הערר המחוזית צפויות להוות תקדים לתכניות הבנייה הבאות בגבעתיים • וברמת גן: חגי אשר יכהן כיו"ר האופוזיציה ואביהוא בן משה כיו"ר ועדת הביקורת

יש על מה לבנות
אשר. יחליף את מאור נמרודי ׀ צילום: באדיבות המצולם

ועדת הערר המחוזית פסקה בשתי סוגיות עקרוניות בתכנון ובנייה בגבעתיים, שצפויות להוות תקדים לתכניות הבאות. הוועדה דחתה את מרבית הטענות של יזם, שערער על אישור מספר קטן של דירות לטענתו, בפרויקט בנייה ברחוב גולומב בעיר. זאת, לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעתיים קבעה כי יוקם בניין מגורים בן 6.5 קומות מעל לקומת כניסה ויכלול 25 יחידות דיור.
בערר נטען היזם כי יש לאפשר בניית 28 יחידות דיור. זאת, כיוון שבתחילה הוחלט על בניית 14 יחידות דיור ולאחר איחוד החלקה, יש להכפיל את מספר יחידות הדיור. כאמור, ועדת הערר הותירה את מספר יחידות הדיור בעינו.
בהחלטה נוספת של ועדת הערר, הובהר כי יש הבדלים בזכויות הבנייה במגרשים שהוגדרו כמדרוניים בעיר. בשל השטח הטופוגראפי של גבעתיים, למגרש המוגדר כמדרוני ניתן לאשר תוספת בנייה של 15%. מגרש מדרוני מוגדר כשחלקו האחורי (עורפו) נמוך מהחזית. עם זאת, גם מגרשים הפוכים, בהם החזית נמוכה מהעורף, קיבלו בעבר זכויות בנייה כמגרש מדרוני.
ועדת הערר קבעה, בניגוד לעמדת הוועדה המקומית, כי רק מגרשים בהם העורף נמוך מהחזית זכאים לתוספת בנייה. מגרשים הפוכים אינם זכאים לקבלת התוספת. יצוין, כי מגרשים הפוכים אינם מהנפוצים בעיר. בעירייה הבהירו, כי הפרשנות לעניין מגרש מדרוני רגיל או הפוך, הייתה נהוגה מאז אישורה של תכנית המגרשים המדרוניים ב-2003.

האופוזיציה של שאמה הכהן

חגי אשר, שהיה מועמד מספר 3 ברשימתו של ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, יכהן כיו"ר האופוזיציה במועצת העירייה. אשר יחליף את עו"ד אביבית מאור נמרודי. בישיבה משותפת עם חבר האופוזיציה החדש, סגן ראש העירייה לשעבר אביהוא בן משה, סוכם כי בן משה יכהן כיו"ר ועדת הביקורת העירונית.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה