חדשות רמת גן-גבעתיים

"הפורצים מחכים לליל הסדר"

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באפריל 2019    3 דקות
0

לקראת החג וימי חול המועד, נותן קצין החקירות והמודיעין של משטרת מרחב דן כמה טיפים לשמירה על הבית והעסק • מנהל השירותים הווטרינריים דן ממליץ להיזהר מביצים שמעוררות חשד

"הפורצים מחכים לליל הסדר"
ניידת משטרה ברמת גן. "בשביל תחושת הביטחון" ׀ צילום: רוי אלימה, פלאש 90

"יש פורצים שמחכים לליל הסדר", מזהיר קצין החקירות והמודיעין של משטרת מרחב דן, סנ"צ רונן שמרי, וממליץ לנקוט אמצעי זהירות. "במהלך ליל הסדר נתגבר את הסיורים הגלויים וגם בלשים יהיו בפעילות", הוא אומר. "מניסיון העבר שלנו, בחג הפורצים מחפשים הזדמנויות לפרוץ לעסקים ולדירות".
סנ"צ שמרי ממליץ על שורת פעולות: "קודם כל, אין להשאיר מפתחות בארונות חשמל. יש לנעול חלונות ותריסים ולהאיר את הכניסה לבית, או חלק מהדירה, שלא תיראה חשוכה.
בנוסף, לא מומלץ להשאיר טלוויזיה ורדיו דלוקים בקול רם. דווקא זה עלול להוות סימן לגנבים שהדירה ריקה". ליוצאים לטיולים ארוכים בארץ ובחו"ל, ממליץ סנ"צ שמרי "לדאוג שמישהו יאסוף עבורם את המכתבים מתיבת הדואר".
גם לחלק מהעסקים, בעיקר באזורי סחר ותעסוקה הסגורים במהלך חג הפסח וימי חול המועד, ממליץ סנ"צ שמרי על נקיטת אמצעי מיגון. "אנחנו מבקשים מבעלי עסקים שיהיו אזעקה או חיבור למוקד. יש בעלי עסקים שעובדים שלושה ימים, ושלושה ימים נוספים העסק סגור".
יצוין כי המשטרה נכנסת להיערכות מוגברת לקראת החג, לא רק בניסיון למנוע התפרצויות לעסקים ולדירות. "לקראת ליל הסדר תהיה אבטחה בצירים מרכזיים. נמקד את השוטרים ברחובות ראשיים, ובמידת הצורך תהיה הכוונת רמזורים בציר ז'בוטינסקי למשל, וגם הכוונת תנועה על ידי השוטרים עצמם בצומת אלוף שדה".
"נבצע אכיפה נגד עסקים שימכרו אלכוהול לקטינים, ובערב כשאנשים חוזרים מארוחת החג יהיו בדיקות אלכוהול. ניתן דגש לשמירת הסדר, לאכיפה ולנראות בשטח, בשביל תחושת הביטחון של כולם", מוסיף סנ"צ שמרי.
גם במהלך ימי חול המועד, תהיה המשטרה פרוסה בהיערכות מוגברת. מניסיון העבר עולה כי בצירים המובילים לספארי ולפארק הלאומי ברמת גן נוצרים עומסי תנועה כבדים בשל המבקרים הרבים המגיעים מכל הארץ.
"המאמצים בחול המועד יהיו לאבטחת המבלים. שוטרים יסתובבו בגלוי באתרים ובצירי התנועה הראשיים", הוא אומר. "ניתן מענה מהיר לכל אירוע חריג, כמו קטטות. בעבר היו מקרים שבהם פרצו קטטות בגלל ויכוח על המיקום של המנגל".
גם קצין התנועה של משטרת מרחב דן, רפ"ק יובל אשרוב, ציין בשיחה עם "המקומון" כי לקראת ליל הסדר יינתן דגש על הזרמת תנועת כלי הרכב ברחובות ביאליק והרצל במרכז רמת גן. זאת, לנוכח ניסיון העבר של עומסי תנועה כבדים.
לקראת ליל הסדר, החל השבוע, בין השעות 19:00-17:00, יוצבו שוטרים בצירי תנועה ראשיים ויתמקדו בפיקוח ובבקרה. לגל השני של עומסי התנועה מצפים במשטרה בין השעות 1:00-23:00, בעת החזרה מליל הסדר. מניסיון העבר עולה כי גם בשעות אלה נוצרים עומסים כבדים בצירים הראשיים.
לדבריו, "מניסיון העבר, ייתכן שנצטרך לעצור לפרקים את התנועה לעבר הפארקים בעיר כדי למנוע עומסים חריגים".
"11 שוטרים יוצבו לצורך הכוונת התנועה בין כביש הטייסים לאלוף שדה", ציין עוד.

ביצים מוברחות
מהרשות הפלסטינית

"מי שקונה ביצים שמעוררות חשד, שידווח לנו מיד", אומר מנהל השירותים הווטרינריים דן, ד"ר משה רפלוביץ'.
לדבריו, בפשיטה שערכו פקחים של משרד הבריאות והשירותים הווטרינריים התגלו באזור המרכז כ-12 אלף ביצים מוברחות מהרשות הפלסטינית. המבצע התקיים בשיתוף עם המשטרה והמועצה לענף הלול, והביצים הושמדו.
"על הביצים היו חותמות מזויפות. יש לנו אפשרות לגלות מיידית אם החותמת מזויפת", ציין עוד ד"ר רפלוביץ'.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה