חדשות רמת גן-גבעתיים

מקום בלב

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באפריל 2019    3 דקות
0

גם השנה נערכו העיריות, יחד עם עמותות פרטיות, לחלוקת תלושים וחבילות מזון למשפחות שידן אינה משגת • ברמת גן יתקיימו 12 סדרי פסח ציבוריים • בגבעתיים יתקיים סדר פסח מרכזי

מקום בלב
טאושטיין ושאמה הכהן. "ההיענות לתרום מחממת את הלב" ׀ צילום: דוברות העירייה

לקראת ליל הסדר, קיימה עיריית רמת גן מבצע מורכב של חלוקת יותר מאלף תלושים וחבילות מזון לנזקקים. "יש לנו השנה גידול בנזקקים, ואנחנו פועלים לתת מענה לכולם. ראינו יותר היענות לתרום וזה מחמם את הלב", מציינת מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת גן, גילה טאושטיין.
בנוסף למבצע החלוקה של העירייה, גם עמותות ומתנדבים נרתמו לסייע. מלי אלמלם, פעילה חברתית בשכונת רמת השקמה, יזמה מבצע מיוחד של חלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות בשכונה. "זו השנה השישית ברציפות של חלוקת סלי מזון לחג הפסח. אני מאושרת ומודה שזכיתי לשמח משפחות גם השנה", היא מציינת. "אני רוצה להודות לכל התורמים, בעלי הלב הרחב, שמביאים את החלום שלי לכדי מציאות".
חבר המועצה אביהוא בן משה התריע כי השנה חל גידול במספר הנזקקים לחבילות מזון לקראת החג, ויצא בקריאה להירתם ולסייע ככל הניתן. גם בגבעתיים התקיימו מבצעי חלוקת חבילות מזון למשפחות נזקקות. באמצעות אגף הרווחה בעירייה, חולקו כ-600 חבילות. במקביל, חולקו עוד מאות חבילות על ידי ארגונים, עמותות ומתנדבים.
"אנחנו רואים יותר ויותר מקרים של שני בני זוג שעובדים והם עדיין במעגל העוני", אומרת טאושטיין. "התופעה מחמירה בשל יוקר מחירי הדיור והמחיה באזור המרכז, שיוצרים הוצאות גבוהות יותר", היא מוסיפה בשיחה עם "המקומון". "אם כל אחד מבני הזוג מרוויח שכר מינימום, קשה מאוד לשרוד כלכלית. רק שכר הדירה עולה 4,500-4,000 שקל בחודש, ועל זה יש הוצאות חשמל, מים ודברים נוספים".
לדברי טאושטיין, העובדים הסוציאליים באגף מתריעים על החמרה בעוני. "אנחנו רואים מקרים יותר קשים, כמו יותר מעורבות של הוצאה לפועל או כאלה שלוקחים הלוואות כדי לשרוד ושוקעים בחובות יותר גבוהים שאין להם אפשרות לצאת מהם".
טאושטיין מספרת על מאות קשישים בודדים בעיר. "תמיד היו קשישים בודדים, אבל תופעת הבדידות מחמירה בעיקר בחג, כשמשפחות רבות נוסעות לחו"ל לרגל החג והם נשארים לבד". לדבריה, גם ברמת גן קיימת התופעה שעליה דווח בשנים האחרונות, של בני משפחה השולחים הורה קשיש לאשפוז בבית החולים בימי החג. "אצלנו זה לא קורה במסות, אבל התופעה קיימת. בני משפחה לא רוצים שהקשיש יהיה להם לנטל בימי החג, אז הם שולחים אותו לאשפוז", היא מספרת.
טאושטיין מתריעה גם על מקרים של "אלימות כלכלית" כלפי קשישים. "ילדים שלא מקבלים כסף מחרימים את ההורה. זה קורה לאורך כל השנה". היא מסבירה. להערכתה, דווקא התיקון לחוק הסיעוד, המאפשר לקשיש לקבל תשלום עבור הסיעוד ולא שעות מטפל, יוצר מקרים קשים בקרב אוכלוסיית קשישים.
"ישנם קשישים שקיבלו את הכסף עבור מטפל שלו הם נזקקים בחיי היומיום, אבל או שהם קונים לעצמם בכסף הזה דברים אחרים, או שהם נותנים את הכסף לילדים ואז אותו קשיש נותר ללא סיוע. אני חוששת שכאשר רבים נוספים יעברו לקבלת כסף ישיר מהמדינה עבור שעות הסיעוד, התופעה תחמיר עוד יותר".

עושים סדר

12 סדרי פסח ציבוריים יתקיימו בערב החג ברמת גן, פי שניים לעומת השנה שעברה. לדברי טאושטיין, יותר מ-500 משתתפים יהיו בסדרי הפסח. גם בגבעתיים יתקיים ביוזמת העירייה סדר פסח מרכזי, בהשתתפות מאות משתתפים.
"חג הפסח שבא עלינו לטובה מזכיר לכולנו את זכותו של כל אדם ואדם לחירות. באמצעות מבצע מקיף ומרגש, שאליו התגייסו מספר מחלקות בעירייה וגופים רבים וטובים, נאפשר השנה למשפחות לחגוג את החג כהלכה ובכבוד אשר לו הם ראויים", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה