חדשות רמת גן-גבעתיים

הראש בעננים

חדשות רמת גן-גבעתיים11 באפריל 2019    2 דקות
0

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה השבוע את תכניתו של ראש עיריית רמת גן להקמת המגדל הגבוה בישראל - מגדל בן 120 קומות, שיתנשא לגובה של כ-520 מטר, במתחם בורסת היהלומים • שאמה הכהן: "המתחם החדש יהיה שער הכניסה לעיר"

הראש בעננים
הדמיית מתחם המגדלים החדש. "חזון גדול ושאפתני" ׀ צילום: דוברות העירייה

השמיים הם הגבול. כחצי שנה לאחר אישור התכנית להקמת מגדל בגובה של כ-100 קומות בתחום השיפוט של תל אביב, סמוך לרמת גן וגבעתיים, אושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן הקמת המגדל הגבוה בישראל – מגדל בן 120 קומות, שיתנשא לגובה של כ-520 מטר במתחם בורסת היהלומים.
בסמוך ל"מגדל 120" ייבנו שני גורדי שחקים נוספים, במסגרת התוכנית להרחבת מתחם הבורסה, שבעבר נועדה לכלול שני מגדלים חדשים בנוסף לשלושה הקיימים. בתכנית המקורית, המגדל החדש אמור היה להיות בן 111 קומות, בגובה של 440 מטר. על פי התכנית החדשה, יתווספו לגורד השחקים 80 מטר.
עם כניסתו לתפקיד, החליט ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן להרחיב את התכנית ולהקים שלושה מגדלים חדשים, בהם מגדל בן 120 קומות, מגדל בן 88 קומות ומגדל נוסף בן 77 קומות, בשטח בבעלות הבורסה ליהלומים, הנמצא בין מתחם הבורסה הנוכחי לתחנת הרכבת ארלוזורוב. חלק משטחי הבניינים החדשים לא ישמשו את היהלומנים חברי הבורסה, אלא יושכרו לגורמים עסקיים אחרים.
"מגדל 120" יהיה גורד השחקים הגבוה בישראל, יותר מ"מגדל בין ערים" המתוכנן לקום בדרך בגין, סמוך לבורסה ולסיטי של גבעתיים, שיהיה רק בן 100 קומות ובגובה של 400 מטר. התכנית אמורה לעבור בקרוב לאישור בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.
"המתחם החדש יכלול את מגדל הדגל של מדינת ישראל ויהיה שער הכניסה לרמת גן", ציין שאמה הכהן. "כולנו רגילים לברך 'עד 120' את כל מי שחוגג יום הולדת. המגדל החדש יכלול בקומה האחרונה שלו, לצד התצפית, גם מסעדה ומתחם אירועים, שבהם יחגגו משפחות וחברים ימי הולדת וירגישו בשמיים תרתי משמע".
נשיא הבורסה ליהלומים, יורם דבש, אמר בעקבות אישור התכנית: "יש לנו חזון להרחבה ושדרוג של מתחם הבורסה למרכז עסקים עירוני ושוקק בעיר רמת גן, שהוא לא פחות גדול ושאפתני מהחזון של בוני הבורסה בשנות ה-60. שמחתי לגלות שראש העירייה שותף לחזון הזה".
דבוש הוסיף כי ישראל היא אחד מארבעת המרכזים הגדולים בעולם למסחר ביהלומים. במתחם הבורסה ובבנייני הבורסה עוברים מדי יום יותר מ-10,000 בעלי עסקים ועובדים, והמספר צפוי לגדול עם הקמת מפעלי הליטוש החדשים, שמתוכננים לקום במתחם הבורסה.
לדבריו, היהלומנים זקוקים לסידורי האבטחה הקפדניים של הבורסה, הטובים מסוגם בעולם, ומעדיפים לבצע את כל עסקיהם במתחם עסקים אחד, שבו עומדים לרשותם כל השירותים. "התכנית החדשה תאפשר לנו לממש את החזון הזה. שגשוגו של ענף היהלומים הוא שגשוגה של העיר רמת גן", ציין דבש.
התכנית, ששורטטה במשרד "ישר אדריכלים", מיועדת לחבר בין תחנת הרכבת ארלוזורוב לבין "הקו האדום" של הרכבת הקלה, המתוכנן לעבור בציר ז'בוטינסקי ולהפוך את כל המרחב, כולל שדרות אבא הלל סילבר, למתחם עסקים מתקדם ורציף. גורדי השחקים ייבנו סמוך לתחנת הרכבת תל אביב מרכז, שתשרת את העובדים והאורחים המגיעים לבורסת היהלומים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
1

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה