חדשות רמת גן-גבעתיים

כחול לבן כבשה את רמת גן וגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים11 באפריל 2019    3 דקות
1

במנותק מדפוסי ההצבעה בישראל, רשמה מפלגתו של גנץ הישג מרשים בשתי הערים • בגבעתיים קיבלה כחול לבן כ-51%, בגבעתיים - כ-43% • כידוע, זה לא הספיק לה

כחול לבן כבשה  את רמת גן וגבעתיים
בנטוב בקלפי בגבעתיים. "מכירים את כולם" | צילום: אבשלום ששוני

תוצאות הבחירות לכנסת ברמת גן ובגבעתיים לא שיקפו את התוצאות הארציות. בשתי הערים זכה גוש המרכז-שמאל ברוב מוצק.
כחול לבן קיבלה ברמת גן 42.91%, הליכוד – 24.8%, העבודה – 7.38%, מרצ – 4.37%, כולנו – 4.28%, הימין החדש – 2.85%, זהות – 2.70%, ש"ס – 2.7% וגשר – 2.43%. בגבעתיים קיבלה כחול לבן 51%, הליכוד – 17%, העבודה – 10%, מרצ – 7.2%, כולנו – 2.9%, הימין החדש – 2.4%, זהות – 2.1%, גשר – 2%, איחוד מפלגות הימין – 1.5% וש"ס – 1%.
"ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר אליי אתמול פעמיים וביקש שנביא כמה שיותר תומכים לקלפי", סיפר יו"ר מטה הליכוד של הליכוד ברמת גן משה רווח. "ההתעוררות הגדולה הייתה בשעות הערב. עשינו מבצע המרצה, שכלל הודעות, טלפונים והסעות, וליכודניקים רבים הגיעו לקלפיות".
במהלך היום ביקרו ברמת גן השר ישראל כץ ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. יו"ר סניף הליכוד בעיר, שמואל לרמן, ציין כי הליכוד התחזק ברמת גן בשיעור של כ-2% לעומת הבחירות לכנסת ב-2015. גם במטה כחול לבן ברמת גן הביעו שביעות רצון מהתוצאות. "מבין הערים הגדולות, אנחנו מהמובילים בשיעורי התמיכה בכחול לבן", ציין יו"ר המטה, מ"מ ראש העירייה ליעד אילני. לעומת הבחירות לרשויות, עבר יום הבחירות בשקט יחסי.
לבית הספר בליך הגיעו תושבים ותיקים, לעתים בלוויית המטפלים. "האווירה כאן מאוד שלווה. בבחירות לעירייה היה הרבה יותר מתוח", סיפר אחד הפעילים. חבר המועצה הוותיק ברמת גן, אלי מוסרי, ממובילי מטה כחול לבן בעיר, המתין למצביעים בעורף הבניין ולא בחזיתו. "עדיף שכחול לבן תהיה כאן לבד בשטח", הסביר, תוך שהוא מחלק פלאיירים למתלבטים. "אני מעריך שכחול לבן יהיו ראשונים ורמת גן תהיה מעל הממוצע הארצי", אמר מוסרי בצהרי היום.
"גבעתיים האדומה" המשיכה להיות ספינת הדגל של מפלגת העבודה, שהתרסקה בבחירות הארציות. "קיבלנו בעיר את התמיכה הגבוהה ביותר מבין הערים", ציין מזכיר הסניף אלי הולצמן, המחזיק את תיק הגמלאים בעירייה. ואכן, במתחם גני הילדים ברחוב ריינס פינת ויצמן הזכירו המראות בכניסה את ימי הזוהר של העבודה. בסמיכות נצפו פעילים של כחול לבן, אבל ההגמוניה בשטח הייתה של העבודה.
"האווירה בגבעתיים די טובה. אנחנו המבצר של מפלגת העבודה", העריך ראש העירייה המיתולוגי של אופקים בשנים 1989-1969 יחיאל בנטוב, שבגיל 89 חילק פלאיירים, עשה נפשות למען העבודה, ובמהלך השיחה אף הוזעק להחליף משקיף באחת הקלפיות. "יש היענות רבה", אמר, "בשבועות האחרונים אני מתקשר לאנשים שיגיעו להצביע. אנחנו ותיקים בגבעתיים, וכולם מכירים את כולם. ידעתי למי צריך להתקשר". גם המנכ"ל לשעבר של עיריית גבעתיים חיים ברזל, מוותיקי מפלגת העבודה בעיר, אמר באופטימיות: "אני רואה את הוותיקים מגיעים ומצביעים. גבעתיים תמשיך להיות ספינת הדגל של העבודה".
יו"ר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה בגבעתיים, חן בן אליאב (25), סיפרה על תמיכה גורפת בגוש המרכז-שמאל בקרב הדור הצעיר בעיר. "המאבק העיקרי שלנו הוא מול כחול לבן. בגבעתיים הליכוד פחות מורגש. צעירים רבים שאני פוגשת רוצים שינוי", סיפרה.
יו"ר מטה הבחירות של העבודה בגבעתיים היה ראש העירייה רן קוניק ובעבודה השקיעו משאבים רבים בעיר, שהפכה לאחד מסמליה לדורותיה. ציפי, פעילה בכחול לבן, שעמדה ביחד עם עוד שני פעילים ליד דוכן מאולתר, אמרה: "יש לנו פחות נוכחות בשטח, אבל אני רואה תמיכה מאוד רחבה. גבעתיים תביא תוצאה טובה לכחול לבן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אין סליחה ומחילה על דברי השחור לבן של נציג כחול לבן בן ברק. ביבי יכה בכם מחר ללא רחם !