חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים אלופת ישראל במחזור אריזות

חדשות רמת גן-גבעתיים11 באפריל 2019    דקה אחת
0

אחריה ממוקמות תל אביב וחיפה • ב-2018 גדל נפח מִחזור האריזות בעיר בכ-17% לעומת 2017 • קוניק: "תוצאות נהדרות"

גבעתיים אלופת ישראל במחזור אריזות
פינת מִחזור בגבעתיים. "היענות ומודעות של התושבים" ׀ צילום: איגוד ערים דן

גבעתיים היא העיר הממחזרת ביותר בישראל מבין הערים הגדולות, עם 360 גרם בממוצע למשפחה בשבוע. אחריה מדורגת תל אביב עם 310 גרם למשפחה, וחיפה עם 280 גרם למשפחה. כך עולה מסיכום נתוני תאגיד המִחזור תמיר.
מהנתונים עולה כי תושבי גבעתיים הגדילו את נפח מִחזור האריזות בעיר בכ-17% בשנת 2018 לעומת 2017. בסך הכל נאספו בעיר 542.46 טונות של פסולת אריזות למִחזור ב-2018, לעומת 464.26 טונות בשנה שקדמה לה.
אגף שפ"ע בעירייה, בניהולו של פיני אדרי, מפעיל מערך מִחזור ענף – הכולל גם מִחזור נייר, קרטון, זכוכית, בקבוקי פלסטיק, בגדים משומשים, ובקרוב גם פסולת אלקטרונית. מחלקת המִחזור באגף אחראית על התפעול השוטף ועל נגישות מלאה לפינות המִחזור, בשיתוף עם היחידה לקיימות ולאיכות הסביבה ועם אגף הדוברות, האמון על פרסומי ההסברה לתושבים. במסגרת השת"פ מופעלות תכניות חינוכיות בבתי הספר ובגני הילדים, בנוסף לפרסומי חוצות.
באגף שפ"ע ציינו עוד, כי גבעתיים היא אחת הערים השותפות באתר המתקדם למיון וטיפול בפסולת בחירייה, שבו שני מתקנים מתקדמים – חץ אקולוגיה (ראו כתבה בנושא), לטיפול בפסולת אורגנית, ומתקן RDF, לטיפול בפסולת יבשה. "אנו בעיצומו של תהליך בן ארבע שנים, שכולל עבודה מאומצת של כל הגורמים העירוניים, בהם מִנהל החינוך, ההסברה ושפ"ע, שביחד הביאו לתוצאות הנהדרות", ציין ראש העירייה רן קוניק.
חבר המועצה ומחזיק תיק איכות הסביבה, עו"ד אביעד מנשה, הדגיש כי המספרים מדברים בעד עצמם: "שיעורי המִחזור הכוללים בגבעתיים הם מעל 40%. העיר היא משיאניות מִחזור הנייר והבקבוקים בישראל, ועכשיו היא גם אלופת מִחזור האריזות", הוסיף. "השילוב בין פרויקט המִחזור שיזמה העירייה לבין ההיענות והמודעות של התושבים – מוכיח את עצמו".
משה כהן

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מינוי משפטי חדש

ברכות לעו"ד סהר פינטו שנכנס לתפקידו כיועץ המשפטי בעיריית רמת-גן ומנהל השירות המשפטי בעירייה. האגף המשפטי בעירייה אחראי על מתן שירותים...

חדשות רמת גן-גבעתיים15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה