חדשות רמת גן-גבעתיים

אחרי הסערה הציבורית: דב צור לא ייעץ לעיריית רמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באפריל 2019    3 דקות
0

בעקבות סקר, שהראה כי יש בהעסקת ראש עיריית ראשל"צ לשעבר פגיעה באמון הציבור, החליט צור מיוזמתו להפסיק את ההתקשרות עם העירייה

אחרי הסערה הציבורית: דב צור לא ייעץ לעיריית רמת גן
צור בבית המשפט. קיבל החלטה "אלגנטית" ׀ צילום: אבי דישי, פלאש 90

ראש עיריית ראשון לציון דב צור לא ישמש כיועץ חיצוני של עיריית רמת גן. סקר מיוחד שערך ראש העירייה כרמל שאמה הכהן בפייסבוק, הראה שרוב גדול סבר כי בהעסקתו של צור יש פגיעה באמון הציבור. בעקבות הסקר, החליט צור מיוזמתו להפסיק את התקשרותו עם עיריית רמת גן.
צור, שכיהן במשך שתי קדנציות כראש עיריית ראשון לציון, הפסיד בבחירות שהתקיימו בנובמבר לסגנו רז קינסטליך. לפני כחודש המליצה המשטרה להגיש נגדו כתב אישום בחשד לעבירות שחיתות. צור עצמו הכחיש את הטענות, וההכרעה בשאלה האם להגיש נגדו כתב אישום – תתקבל בפרקליטות לאחר הליך השימוע שיתקיים לו.
בעקבות הביקורת הציבורית על הכוונה למנותו לתפקיד יועץ חיצוני לעירייה במשא ומתן בין העירייה למדינה ורשות מקרקעי ישראל על הסכם הגג, החליט שאמה הכהן לשאול את התושבים לדעתם. עוד לפני הסקר אמר בכיר בקואליציה: "אין בעיה חוקית להעסיק את צור כיועץ, אבל ציבורית זה לא נראה טוב. על צור מרחפת עננה של חשדות כבדים, ולמען הנראות אין להעסיקו עד שתתקבל החלטה בעניינו בפרקליטות". גם חבר האופוזיציה אביהוא בן משה תקף בחריפות את הכוונה להעסיק את צור, והנושא הפך לעימות פוליטי.
בסקר שפרסם שאמה הכהן הוא כתב: "עיריית רמת גן מנהלת דיונים מול משרדי האוצר והתחבורה בנוגע לתקציבי הפיתוח שנקבל עבור שיווק ובניית 15 אלף דירות חדשות במזרח העיר, סביב בית החולים. מדובר בסכומים של בין חצי מיליארד למיליארד שקל, כולל התחייבות של המדינה למימון יציאה חדשה מנווה יהושע לכביש 4, שיקוע הקו הסגול של הרכבת הקלה, שיקוע ומנהור כביש רפאל איתן ושדרוג הפארק הלאומי והספארי".
שאמה הכהן ציין עוד כי העירייה הצליחה בקדנציה הקודמת להשיג התחייבות של כ-200 מיליון שקל מהמדינה לביצוע עבודות פיתוח. לדבריו, צור, כ"מומחה לדבר, הצליח להשיג עבור ראשון לציון הישגים חסרי תקדים". לטענתו, הייעוץ של צור עשוי להניב לרמת גן עוד מאות מיליוני שקלים.
"העירייה שכרה את שירותיו של צור, ולאחר מכן פורסמו המלצות המשטרה על הכוונה להעמידו לדין בגין שוחד", ציין שאמה הכהן. "חוקית, אין מניעה ככל הנראה להעסיקו כיועץ. הדילמה היא במישור של אמון הציבור".
בהמשך פנה שאמה הכהן לנשאלים: "האם אתם כתושבים חושבים שמהנתונים שהצגתי נכון להמשיך להעסיקו עד להכרעת הפרקליטות, או שהדבר יפגע באמון הציבור ויש להפסיק את העסקתו מיידית?", שאל שאמה הכהן. התשובות היו ברורות – 61% השיבו שיש בהעסקתו של צור פגיעה באמון הציבור.
בעקבות הסקר, סיכם שאמה הכהן: "אני מודה לצור על מה שכבר הספיק להועיל ועל האלגנטיות שבהחלטתו, למרות החוזה החתום עמו, ומאחל לו מיצוי דין מהיר. אם יזוכה, אני בטוח שהעיר וערים אחרות יוכלו ליהנות משירותיו המצוינים".
"שלטון החוק ניצח", אמר בן משה בסיפוק. "אני שמח שראש העירייה קיבל את דרישתנו לסיים את העסקתו של צור באמצעות החברה הכלכלית של רמת גן. רק חבל לי שבנושאים כאלה צריך ראש העירייה להסתתר מאחורי סקרים ולא לומר: טעיתי במינוי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה