חדשות רמת גן-גבעתיים

ראש עיריית רמת גן בונה על אבטחה צמודה

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באפריל 2019    דקה אחת
1

בעקבות פיצוץ ישיבת הוועדה לתכנון ובנייה והאיומים שספג לטענתו, קיבל שאמה הכהן מאבטח אישי וביקש גם רישיון לנשק: "בפריז לא הסתובבתי עם אקדח. דווקא כאן אני מקבל איומים"

ראש עיריית רמת גן בונה על אבטחה צמודה
שאמה הכהן והמאבטח. קבלן קרא לעברו "פרעה" ׀ צילום: באדיבות העירייה

בעקבות פיצוץ ישיבת מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן בשבוע שעבר, שלוותה לטענת ראש העירייה כרמל שאמה הכהן באיומים על חייו מצד קבלנים ובעלי עניין, הוחלט להצמיד לו מאבטח אישי. מאז יום חמישי מסתובב שאמה הכהן עם מאבטח צמוד. במקביל, ביקש ראש העירייה רישיון לאקדח. "כשהייתי שגריר בפריז לא הסתובבתי עם אקדח למרות שיכולתי. דווקא כאן אני סופג איומים", אמר שאמה הכהן השבוע.
ראש העירייה סיפר כי לאחר שישיבת הוועדה לתכנון ובנייה הופסקה, קבלן קרא לעברו "פרעה" ובעל עניין נוסף משך את כתפו. בעקבות האירועים החריגים, עדכן שאמה הכהן את המשטרה והודיע שבקרוב תתקיים ישיבה נוספת של מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שתדון בזכויות הבנייה במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית.
יצוין כי העימותים בוועדה פרצו בעקבות הכוונה להפחית את זכויות הבנייה בחלק מהפרויקטים, דבר שעורר ביקורת וזעם בקרב קבלנים ודיירים שתכננו משך שנים ארוכות להוציא לפועל פרויקטים של התחדשות עירונית במסגרת תמ"א 38.
כך למשל, בבניין בן ארבע קומות שמיועד לפינוי-בינוי ברחוב הירדן הופחתו זכויות הבנייה משמונה קומות לשש. בעירייה טוענים שיש לקבוע מדיניות בנייה בהתאם למצב התשתיות של העיר, והבהירו שמה שהיה כבר לא יהיה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • מיכל
    תגובה לכתבה של ראש עיריית ר"ג בונה על אבטחה צמודה

    הגעתי לישיבת המליאה לתכנון ובנייה כתושבת ר"ג על מנת לשמוע מה מתוכנן, רק בניגוד למה שכתוב בכתבה הישיבה כלל לא התקיימה כי אדון ראש העיר לא היה מוכן להתחיח אותה כי היו מספר אנשים, תושבים כמוני, שלא היה להם מקום לשבת. הוא פשוט נעל את הישיבה קם והלך. היתה תרעומת רבה סביב העניין ובצדק. חוסר כבוד מוחלט מצד ראש העיר לתושבים שלו. אז העימותים לא היו בגלל הכוונה להפחית את זכויות הבניה אלא בגלל חוסר הכבוד מצד ראש העיר לתושביו. זו היתה התנהגות ביריונית מצידו ולא ראויה. הוא לא צריך שומר ראש הוא הראה שהוא מספיק ביריון כדי לשמור על עצמו, ובטח לא על חשבון תושביו. באמת בושה וחרפה!